Reklama

Siły zbrojne

Babcock wesprze eksploatację pojazdów British Army. Kontrakt za 900 mln funtów

Fot. MoD UK.
Fot. MoD UK.

Koncern Babcock otrzymał kontrakt na wsparcie eksploatacji pojazdów znajdujących się na wyposażeniu British Army przez okres 10 lat. Wartość umowy wynosi 900 mln funtów.

Na podstawie umowy Babcock przejmie odpowiedzialność za usługi świadczone obecnie przez Defence Support Group. Po realizacji opcji kontraktowych łączna wartość może wynieść nawet 2 miliardy funtów, jeżeli zostanie podjęta decyzja o optymalizacji większego zakresu zadań.

Służby prasowe brytyjskiego resortu obrony podkreślają, że podpisanie umowy ma w założeniu przynieść oszczędności na kwotę około 500 mln funtów w okresie jej obowiązywania, co przekłada się na ograniczenie kosztów o ponad jedną trzecią. W grudniu ubiegłego roku poinformowano o sprzedaży Defence Support Group, odpowiedzialnej do chwili obecnej za utrzymanie pojazdów British Army koncernowi Babcock, za kwotę 140 mln funtów.

Przewiduje się, że po zakończeniu procesu prywatyzacji Defence Support Group będzie odpowiedzialna także za świadczenie usług dla użytkowników ciężkich pojazdów spoza brytyjskiego ministerstwa obrony. W ramach koncernu Babcock DSG będzie także wykonywać zadania o charakterze komercyjnym. Podkreślono, że do prywatnej spółki przenoszeni są wszyscy pracownicy Defence Support Group odpowiedzialni za wykonywanie zadań związanych z systemami lądowymi, a warunki ich zatrudnienia podlegają ochronie.

Reklama

Komentarze (1)

  1. ap

    Babock? Naprawdę?

Reklama