Reklama

Siły zbrojne

Artylerzyści z Czarnej Dywizji w drodze na poligon [FOTO]

Fot. 11. DKPanc
Fot. 11. DKPanc

Jak podała kpt. Agnieszka Kozik z 11. Dywizji Kawalerii Pancernej, żołnierze 23. Śląskiego Pułku Artylerii 9 marca br. rozpoczęli szkolenie poligonowe w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Żaganiu.

W poniedziałkowy poranek rozpoczęło się przemieszczenie żołnierzy i kilkudziesięciu jednostek sprzętu, w tym 122 mm wyrzutni WR-40 LANGUSTA i 152 mm armatohaubic samobieżnych DANA na szkolenie poligonowe. Żołnierze przez najbliższe dwa tygodnie będą wykonywać szereg zadań, w tym strzelanie i kierowanie ogniem, a także wybrane zagadnienia z taktyki.

Rozpoczęcie szkolenia poligonowego zostało poprzedzone instruktażami z zakresu ochrony środowiska, BHP, przepisów przeciwpożarowych oraz w zakresie dyscypliny, przeprowadzone przez poszczególne osoby funkcyjne.

Przed Wami dwutygodniowy okres szkolenia poligonowego. Dla każdego z Was będzie to okazja do sprawdzenia się w rzemiośle artyleryjskim. Szkolenie poligonowe umożliwi realizację szeregu przedsięwzięć szkoleniowych, które nie mogły zostać zrealizowane na przykoszarowym placu ćwiczeń.

płk. Marek Wasielewski, dowódca 23. Pułku Artylerii

Celem szkolenia poligonowego dla żołnierzy dowództwa i sztabu to przede wszystkim doskonalenie umiejętności w planowaniu, organizowaniu i koordynowaniu szkoleniem pododdziałów. Głównym zaś celem szkolenia poligonowego dla żołnierzy w pododdziałach będzie realizacja szkolenia bojowego w oparciu o infrastrukturę i bazę szkoleniową poligonu, w tym doskonalenie umiejętności w prowadzeniu celnego ognia w dzień i w nocy.

Reklama
Reklama
image
Fot. 11. DKPanc 
image
Fot. 11. DKPanc 
image
Fot. 11. DKPanc
image
Fot. 11. DKPanc
image
Fot. 11. DKPanc 
image
Fot. 11. DKPanc
image
Fot. 11. DKPanc

Komentarze