Reklama

Siły zbrojne

Artyleryjski system "pogodowy" do naprawy

Fot. AVIOMET
Fot. AVIOMET

1 Regionalna Baza Logistyczna poinformowała o rozpoczęciu przetargu na usługi naprawy i konserwacji Radioteodolitowego Systemu Sondażowego Atmosfery RSSA BAR wraz z przyczepą. Ten system jest ważnym elementem wyposażenia jednostek Wojsk Rakietowych i Artylerii.

Cały przetarg jest realizowany w ramach procedury ograniczonej oraz nie jest podzielony na części i nie zawiera dodatkowych opcji. Przedmiotem tego postępowania jest naprawa i konserwacja czterech kompletów Radioteodolitowego Systemu Sondażowego Atmosfery RSSA BAR wraz z przyczepą zgodnie z wymaganiami zawartymi w wymaganiach eksploatacyjno-technicznych.

image
Reklama

RSSA „BAR” zapewnia precyzyjne informacje meteorologiczne dla nowoczesnych systemów broni — ciśnienie atmosferyczne, temperaturę i wilgotność powietrza oraz prędkość i kierunek wiatru od powierzchni ziemi do wysokości ponad 30 km. System przeznaczony jest do automatycznego wykonywania w warunkach polowych radiosondażu atmosfery i pomiarów przyziemnych wartości elementów meteorologicznych oraz opracowania wyników pomiarów w postaci depesz meteorologicznych i przekazania ich użytkownikowi. 

RSSA BAR jest elementem systemu rozpoznania i dowodzenia Wojsk Rakietowych i Artylerii - prowadzone przy pomocy tego systemu rozpoznanie meteorologiczne ma istotne znaczenie dla zapewnienia możliwości skutecznego wykonywania zadań ogniowych przez artylerzystów.

Termin składania ofert upływa 1 lutego br. kiedy to ma nastąpić ich otwarcie i ocena, a następnie rozstrzygnięcie przetargu. Do oceny złożonych ofert posłużą następujące kryteria: cena (waga 90) i okres gwarancji (waga 10). Dostawa tych systemów pozwoli na zabezpieczenie bieżących potrzeb Wojsk Lądowych SZ RP w zakresie rozpoznania meteorologicznego dla artyleryjskich systemów uzbrojenia eksploatowanych w Wojsku Polskim.

Reklama

Komentarze

    Reklama