Siły zbrojne

Apache nad Irakiem

Fot. Petty Officer 3rd Class Shawn Hussong, U.S. Navy
Fot. Petty Officer 3rd Class Shawn Hussong, U.S. Navy

Siły zbrojne Stanów Zjednoczonych użyły śmigłowców bojowych AH-64 Apache w atakach na bojowników organizacji terrorystycznej Państwo Islamskie w Iraku – pisze Defense News.

Jak podaje Defense News, do działań przeciwko terrorystom w Iraku włączono śmigłowce szturmowe AH-64 Apache, należące do US Army. Zgodnie z komunikatem centralnego dowództwa sił Stanów Zjednoczonych (CENTCOM) uderzenia na cele położone w Iraku wykonywane są za pomocą śmigłowców, samolotów uderzeniowych, myśliwców i bombowców.

W trakcie ostatnich ataków lotniczych zniszczono między innymi kilka samochodów Humvee, należących do terrorystów. Uderzenia prowadzono także przeciwko zespołom moździerzy ISIL. Maszyny AH-64 Apache były wcześniej wykorzystywane bojowo między innymi w trakcie operacji Pustynna Burza i Iracka Wolność. W rejonie działań zostaną rozmieszczone również elementy dowództwa 1. Dywizji Piechoty („Big Red One”).

Komentarze (2)

  1. pół żartem ,pół serio ale z prawej flanki

    robota głupiego ; jak się raz jeszcze Stanom jeden i drugi taki prezydent trafi - jak ten co był i ten co jest...

  2. qwerty

    "Wielka Czerwona Jedynka" wkracza ponownie do akcji. Mimo zapewnień prezydenta Obamy, że jednostki lądowe nie będą zaangażowane w konflikt z ISIL to, chyba jednak generałowie przemówili mu do rozsądku, że samym lotnictwem wojny nie da się wygrać. Zawsze wysyłaja najpierw sztab i zaplecze logistyczne (DHHB), a później będę sciągać pojedyńczo brygady.