Siły zbrojne

Amerykańsko - rosyjskie szkolenia antyterrorystyczne

Zakończyłysię przygotowania do drugiego amerykańsko rosyjskiego szkolenia antyterrorystycznego w Pskowie– fot. desantura.ru
Zakończyłysię przygotowania do drugiego amerykańsko rosyjskiego szkolenia antyterrorystycznego w Pskowie– fot. desantura.ru

W okresie od 5 do 9 sierpnia br. w bazie 76 – tej gwardyjskiej dywizji desantowo – szturmowej wojsk powietrznodesantowych w Pskowie odbyła się amerykańsko – rosyjska konferencja przygotowująca do drugich, dwustronnych ćwiczeń antyterrorystycznych. Ustalono ostatecznie, że ćwiczenia te odbędą się w ostatniej dekadzie sierpnia w oparciu o bazę szkoleniową 104 gwardyjskiego pułku szturmowo - desantowego 76 dywizji w Pskowie.Ze strony amerykańskiej w konferencji wzięła udział grupa starszych oficerów z dowództwa amerykańskich wojsk lądowych w Europie, ze strony rosyjskiej oficerowie dowództwa wojsk powietrznodesantowych i 76-tki.

Więcej: Steadfast Jazz 2013: Ćwiczenia NATO w Polsce znacznie mniej liczne od zeszłorocznych manewrów

Podczas spotkania opracowano harmonogram, plan działań, plan zabezpieczenia logistycznego, określono liczbę uczestników z każdej ze stron oraz wybrano i rozpoznano teren pod przyszłe ćwiczenia. Amerykanie zostali ponadto zapoznani z ogniowym przygotowaniem wojsk powietrznodesantowych i wyposażeniem bazy szkoleniowej oraz poligonu.

Więcej: Rosyjska baza lotnicza na Białorusi zostanie otwarta jeszcze w tym roku

Pierwsze dwustronne amerykańsko – rosyjskie ćwiczenia antyterrorystyczne odbyły się w maju zeszłego roku na terenie bazy sił amerykańskich sił powietrznych w Fort Karcon niedaleko miasta Kolorado Springs w stanie Kolorado. Rosję reprezentowali wtedy żołnierze z 45-tego samodzielnego, gwardyjskiego pułku specjalnego przeznaczenia wojsk powietrznodesantowych.

(MD)

 

Komentarze