Amerykańskie Strykery odbędą "marsz drogowy" w Rumunii

14 maja 2015, 11:50
2. pułk kawalerii USA, ćwiczenia Rumunia.
Kawalerzyści z 2. pułku sfotografowani podczas wcześniejszych ćwiczeń w Rumunii. Fot. Sgt. William A. Tanner/US Army.
Reklama

Amerykańscy kawalerzyści z 2. pułku kawalerii wezmą udział w "marszu drogowym" w Rumunii. Trasa przemarszu ma liczyć ok. 400 km. Sojusznikom z NATO towarzyszyć będą oddziały armii rumuńskiej.

Marsz rozpocznie się w bazie sił powietrznych Mihail Kogalniceanu, natomiast zakończy na nowym poligonie armii rumuńskiej w Cincu. Oprócz 2. szwadronu 2. pułku kawalerii, ze strony amerykańskiej wezmą w nim też udział żołnierze z 18. batalionu wsparcia bojowego, 4-3 batalionu śmigłowców szturmowych i 709. batalionu żandarmerii wojskowej.

Koordynacją i logistyką marszu ma zająć się strona rumuńska, co będzie okazją do przećwiczenia w praktyce współdziałania pododdziałów obu uczestniczących armii. Głównym celem marszu jest jednak pokaz obecności sił Sojuszu na jego wschodniej flance.

W trakcie przemarszu zaplanowano postoje w miastach, przez które przebiegać będzie trasa ćwiczeń. Amerykanie będą wtedy prezentować swój sprzęt i uczestniczyć w meczach koszykówki i piłki nożnej z rumuńskimi dziećmi.

Marsze podobne do planowanego odbywały się już w państwach Europy Środkowo-Wschodniej, między innymi w Polsce, Czechach i Estonii. Amerykańscy kawalerzyści z 2. pułku kawalerii brali też już wcześniej udział w ćwiczeniach o podobnych założeniach, jakie miały miejsce w Rumunii w marcu tego roku.

 

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 7
Reklama
Oj
piątek, 15 maja 2015, 11:09

Myślałem,że Rumunów potraktują lepiej niż Polaków ale niestety traktują nas na równi.....

jasio
piątek, 15 maja 2015, 17:09

Bo na równi zagraża im imperializm twojego pana Putina Wania...

klaun
czwartek, 14 maja 2015, 15:01

Czy to cyrk, czy trenują ?

anglik
czwartek, 14 maja 2015, 13:04

sprzęt nie wydmuszki jak u ruskich czemu ruskie i nie robią takich marszy to proste po2 dniach zdechli by z głodu u nich logistyka gorsza niż w bangladeszu no i co z samogonem brak destylarni mobilnych dopiero powołują komitet putina..

chorąży
czwartek, 14 maja 2015, 14:48

Słyszałeś o "marszu" Ruskich i zajęciu lotniska w Prisztinie ?? Wtedy generałom NATO szczęki poopadały. Lepiej żeby nie maszerowali. Przemarsz tych kilkuset kilometrów to żadne osiągniecie , za starych czasów często takie przemarsze odbywano. Może na krótsze dystansy, ale nie jeden z rezerwistów opisze, jak alarmem podrywali i jechał/szedł na poligon.

ruskli troll
czwartek, 14 maja 2015, 14:25

Ale że co, że u nas mają maszerować?

KUKUŁKA
czwartek, 14 maja 2015, 12:31

grunt to odpowiednie socjotechniki ...." via trita via tuta "

Tweets Defence24