Siły zbrojne

Amerykański desant na toruńskim poligonie. "Takich ćwiczeń nigdy dotąd nie było."

Fot. kpr. Maciej Hering
Fot. kpr. Maciej Hering

Amerykańscy żołnierze ze 173 Brygady Powietrznodesantowej wspólnie z polskimi artylerzystami doskonalili swoje umiejętności w wojskowym fachu. W ramach trwających blisko tydzień zajęć poligonowych, przeprowadzili ćwiczebny desant z powietrza.

Takich ćwiczeń z udziałem najnowocześniejszego sprzętu i z wykorzystaniem samolotów transportowych na toruńskim poligonie jeszcze nigdy dotąd nie było. Amerykańscy żołnierze zademonstrowali jak działa współczesna artyleria na polu walki wspierana przez siły powietrzne.

W ramach pokazu działania sił powietrznodesantowych US ARMY, zaprezentowali zrzut spadochronowy kilkunastu żołnierzy ze 173 Brygady Powietrznodesantowej oraz uzbrojenia, które zostało wykorzystane do wykonania zadania bojowego. Jeszcze wcześniej, wspólnie z polskimi artylerzystami, dokonywali niezbędnych pomiarów i  wyliczeń, potrzebnych do skutecznego prowadzenia ognia artyleryjskiego. Sprzęt wykorzystany w czasie ćwiczenia to m.in. lekka haubica polowa M 119, wykorzystywana podczas konfliktu w Afganistanie, czy też transportowy Boeing C-17 Globemaster, jeden z najnowocześniejszych ciężkich samolotów do transportu sprzętu i uzbrojenia wojskowego.

MON

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.