Reklama
  • Wiadomości

Amerykanie sprzedadzą Kuwejtowi piętnaście patrolowców

Amerykański Departament Stanu zgodził się na potencjalną sprzedaż do Kuwejtu piętnastu szybkich kutrów patrolowych za około 100 milionów dolarów.

54' Patrol Catamaran. Fot. www.kvichak.com
54' Patrol Catamaran. Fot. www.kvichak.com

Z informacji przekazanej przez amerykańską agencję ds. współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa DSCA (Defense Security Cooperation Agency) wynika, że rząd Kuwejtu zgłosił chęć kupna w Stanach Zjednoczonych piętnastu szybkich jednostek patrolowych. Każda z nich ma być uzbrojona w dwa ciężkie karabiny maszynowe kalibru 12,7 mm.

Kuwejt zamówił w sumie 36 takich karabinów, ale sześć z nich być zapasem do szybkiej wymiany na patrolowcach. Nowe jednostki pływające mają być wykorzystywane w strefie przybrzeżnej do patrolowania, prowadzenia inspekcji i ochrony własnych instalacji przemysłowych oraz okrętów i statków.

Zadanie ma być zrealizowane przez stocznię Vigor (wcześniej Kvichak) w Kent w stanie Waszyngton. Firma ta ma w swojej ofercie całą gamę przybrzeżnych kutrów patrolowych - w tym katamaranu o długości 16,5 m (54' Patrol Catamaran). Jak na razie nie wiadomo jednak, jakie jednostki wybrali Kuwejtczycy.

WIDEO: Rakietowe strzelania w Ustce. Patriot, HOMAR, HIMARS
Reklama
Reklama