Reklama

Siły zbrojne

Amazon poszukuje talentów wśród byłych żołnierzy

www.zoom.mon.gov.p Fot. chor Rafał Mniedło/11LDKPanc.
www.zoom.mon.gov.p Fot. chor Rafał Mniedło/11LDKPanc.

”Umiejętność zarządzania zespołem, biegłość w prowadzeniu operacji i praca z nowoczesnymi technologiami, to cechy wyróżniające byłych wojskowych, które są szeroko cenione w wielu branżach – w tym w logistyce” - pisze Amazon, który poszukuje obecnie weteranów, by zatrudnić ich w nowoczesnych centrach logistyki e-commerce.

Amazon posiada szereg propozycji pracy dla byłych wojskowych. Specjalnie z myślą o nich powstał pięcioletni Program Liderów - Military Leaders Program. Jest on dedykowany byłym oficerom i starszym podoficerom z dużym doświadczeniem, którzy sprawdzili się w roli dowódcy, potrafią zarządzać zespołem, są zaznajomieni z prowadzeniem operacji logistycznych oraz pracą z nowoczesnymi technologami.

W jego ramach były wojskowy, który z sukcesem ukończy proces rekrutacji, na początek otrzyma stanowisko Area Managera w centrum logistyki e-commerce Amazon, a do jego zadań będzie należało prowadzenie zespołu ok. 50-100 pracowników. Kolejnym etapem, który następuje po ok. 6-12 miesiącach od rozpoczęcia pracy, jest awans na stanowisko Operations Managera – odpowiedzialnego m.in. za realizację projektów operacyjnych firmy na poziomie ogólnokrajowym i międzynarodowym oraz zarządzającego ok. 200 osobami. Po kolejnych dwóch latach znów otrzyma on możliwość promocji, tym razem na stanowisko Senior Operations Managera. Od tej pory będzie zarządzał połową centrum logistyki e-commerce Amazon. Pod koniec pięcioletniego okresu, najlepsi z nich, obejmą stanowisko General Managera, dyrektora całego centrum logistyki e-commerce, zatrudniającego od 3 do 5 tys. osób.

Amazon posiada także ofertę dla osób z mniejszym stażem i niższym stopniem wojskowym.

Podchodzimy do każdego indywidualnie i patrzymy na jego dokonania. Poszukujemy ludzi do pracy na różnych poziomach. Szeregowy może dołączyć do nas jako pracownik poziomu początkowego, do którego zadań należy realizacja zamówień klientów Amazon, a następnie rozwinąć swoją karierę i awansować. Mamy również bezpośredni nabór na stanowiska specjalistyczne w różnych obszarach, do których należy m.in. inżynieria. Natomiast, jeżeli kandydat, były wojskowy, posiada licencjat, może od razu ubiegać się o stanowisko Area Managera.

Gillian Russell, manager ds. rekrutacji w Amazon

Byli wojskowi, którzy z sukcesem przejdą okres rekrutacji, otrzymają pracę w jednym z 5-ciu centrów logistyki e-commerce Amazon w Polsce, które znajdują się we Wrocławiu, Poznaniu, Kołbaskowie koło Szczecina oraz Sosnowcu.

Żołnierze, którzy przestają pełnić służbę, to osoby dobrze zorganizowane i nastawione na efektywne działanie. Ich potencjał jest bardzo duży, ale nie zawsze jest to zauważane przez kolejnych pracodawców. Specjalne programy oferowane przez Amazon dają szansę żołnierzom na odnalezienie się w „cywilnym” środowisku, rozwój nowych kompetencji oraz kontynuację drogi zawodowej.

Daniel Grzelak, Dyrektor Centralnego Ośrodka Aktywizacji Zawodowej

Więcej informacji nt. rekrutacji byłych wojskowych w Amazon, dostępnych jest na stronie: https://www.amazon.jobs/en/jobs/634506/,ilitary-leaders-program-2018-poland

Reklama

Komentarze (1)

  1. /nn/

    Wątpię, żeby prawdziwą motywacją Amazona było pozyskanie ludzi dobrze zorganizowanych i efektywnych. Praca w wojsku promuje bardziej myślenie taktyczne niż strategiczne - poza tym umiejętności dowódcze zdobyte na polu bitwy nijak mają się do zdolności logistycznych wymaganych w takim korpo. Obstawiam, że prawdziwym celem jest pozyskanie na wyższe stanowiska osób podporządkowanych, karnych, nie żądających zbędnych pytań, którzy dodatkowo potrafią przycisnąć podwładnych. Ot, taka logika dużego korpo - na pozór rodzinna atmosfera, a naprawdę obóz pracy z dobrze wyszkolonymi nadzorcami.

Reklama