Reklama

Siły zbrojne

Air Show 2017 w Radomiu: Uruchomiono pulę dodatkowych wejściówek

Fot. A. Hładij/Defence24.pl
Fot. A. Hładij/Defence24.pl

Podczas konferencji prasowej płk Kazimierz Dyński, dyrektor biura organizacyjnego Air Show 2017 w Radomiu zapewnił, że zostanie uruchomiona dodatkowa transza bezpłatnych wejściówek na imprezę. Pula 60 tys. biletów na każdy z dwóch dni już dawno została rozdysponowana. Pokazy, które odbędą się 26-27 sierpnia cieszy się dużym zainteresowanie. Będzie on obejmował ekspozycję statyczną oraz ponad 10 godzin pokazów w powietrzu. Portal Defence24.pl jest Głównym Patronem Internetowym wydarzenia.

Air Show 2017 w Radomiu to impreza, która w tym roku przebiega pod znakiem 85 rocznicy zwycięstwa Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w międzynarodowych zwodach lotniczych Challange na samolocie RWD-5 polskiej konstrukcji. Temu tematowi będzie poświęcona jedna z trzech stref tematycznych, które stanowią nowość w organizacji tej imprezy. Dwie pozostałe to Strefa Dziecka, w której realizowana będzie edukacja lotnicza dla najmłodszych, oraz Strefa Kultury Wysokich Lotów, obejmująca replikę 1:1 samolotu Hurricane z dywizjonu 303, namiot Fly Film Festival oraz wystawa zdjęć spotterów.

Na ziemi będzie można zobaczyć ponad 50 samolotów i śmigłowców, a w powietrzu 76 maszyn wojskowych i cywilnych - zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Polskie Siły Zbrojne będą reprezentować m.in. samoloty Gulfstream G550, F-16 czy Su-22 oraz śmigłowce Mi-24W, W-3AE Sokół i Mi-17. Wśród gości zagranicznych największe zainteresowanie wzbudzają amerykańskie bombowce strategiczne B-52H i B-1B oraz samolot wczesnego ostrzegania E-3A Sentry, ale będą również maszyny takiej jak ukraińskie Su-27, włoski EF-2000 Eurofighter, czy rumuński MiG-21 Lancer oraz liczne cywilne samoloty i śmigłowce w tym maszyny akrobacyjne.

Pokazy statyczne oprócz samolotów i śmigłowców obejmują sprzęt i uzbrojenie wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, w tym: transportery Rosomak, czołgi Leopard i PT-91, sprzęt samochodowy z pojazdami HMMVW, M-ATV, wozy rozpoznawcze BRDM-2, samobieżne przeciwlotnicze zestawy rakietowe POPRAD, stacje radiolokacyjne i wyrzutnie rakiet i wiele innych. Razem zaprezentuje się 59 jednostek sprzętu oraz należące do sił sojuszniczych stacjonujących w naszym kraju pojazdy Stryker i Jackal oraz systemy przeciwlotnicze kalibru 35 mm.

Zainteresowanie imprezą było tak duże, że 120 tys darmowych wejściówek w krótkim czasie rozeszło się w Internecie. Pojawiły się oferty ich sprzedaży, które jednak organizatorzy zapowiedzieli ścigać z wykorzystaniem Policji i Żandarmerii Wojskowej. Zapowiedziano również, że zostanie uruchomiona dodatkowa transza wejściówek dla tych, którzy nie zdołali ich uzyskać, ale zapisali się do fan alertu w serwisie ebilet, czyli rodzaju „listy rezerwowej” na wejściówki. Informacji takiej udzielił podczas konferencji prasowej dotyczącej organizacji imprezy płk Kazimierz Dyński, dyrektor biura organizacyjnego Air Show 2017 w Radomiu. Liczby dodatkowych wejściówek nie ujawniono. 

Portal Defence24.pl jest Głównym Patronem Internetowym XV edycja Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW 2017

PROGRAM AIR SHOW RADOM 2017

Reklama

Komentarze (3)

 1. Jan4

  Zamiast cieszyć się zbliżającymi pokazami, toczyła się dyskusja o biletach – tak będzie zapamiętany AIR SHOW 2017

 2. m.h.

  Tak właśnie wychodzi jak się daje coś za darmo - część osób wzięła bilety bo myślała, że je sprzeda (co pewnie niektórym się uda). Część osób wzięła ot tak - bo były za darmo, część osób może i chciała przyjechać, ale zmieni plany albo zrezygnuje - efektem będą pustki i rozgoryczenie. Jedyna nadzieja, że na przyszły rok ktoś pójdzie po rozum do głowy.

 3. miłośnik lotnictwa

  Dotychczas było normalnie,wszystko odbywało się perfekcyjnie bez utrudnień,oczywiście zawsze znajdzie się jakiś paranoicznie przesadny gość i wymyśli darmowy wstęp z utrudnieniami,

  1. Radomiak

   Dotychczas to były już dwie katastrofy na Air Show Radom - białoruskiego Su27 i grupy akrobacyjnej Żelazny.

Reklama