Reklama

Siły zbrojne

"Agresorzy" piątej generacji

Nowy schemat malowania 57. ATG / Źrófło. 57. Adversary Tactics Group (via Facebook)
Nowy schemat malowania 57. ATG / Źrófło. 57. Adversary Tactics Group (via Facebook)

57. Grupa Taktyki Przeciwnika należąca do 57. Skrzydła USAF zaprezentowała propozycję nowych schematów malowania swoich samolotów. „Agresorzy” chcą w jak największym stopniu odzwierciedlać wygląd i działanie samolotów piątej generacji potencjalnego przeciwnika. 

Tradycyjnie, malowanie samolotów dywizjonu nawiązuje do krajów uważanych za potencjalnych przeciwników USA. Stąd nawiązania do  tzw. "cyfrowego" malowania stosowanego na myśliwcach Su-57 na F-16. Na wyposażeniu jednego z dywizjonów należących do skrzydła znajduje się samolot F-35 pomalowany w sposób nawiązujący do chińskiego samolotu J-31.

image
Nowy schemat malowania 57. ATG / Źrófło.  57. Adversary Tactics Group (via Facebook)

57. Adversary Tactics Group wraz z 57. Dywizjonem Informacyjnym Agresorów (57th Information Aggressor Squadron) i 57. Dywizjonem Wsparcia Taktycznego Agresorów (wszystkie trzy stacjonują w Nellis AFB w Nevadzie) przygotowuje pilotów do walk powietrznych poprzez zaznajomienie ich z najnowszą taktyką stosowaną przez potencjalnych przeciwników oraz możliwościami technicznymi ich sprzętu. Grupa ma na wyposażeniu 20 samolotów F-16C.

image
Nowy schemat malowania 57. ATG / Źrófło. 57. Adversary Tactics Group (via Facebook)
Reklama

Komentarze (9)

 1. Miłośnik bredni znanego bajarza.

  @acb, jak możesz, F-35 to gwiazda śmierci :), już nawet potrafi strzelać z działka, ba, nawet zaraz będzie zestrzeliwał pociski balistyczne :). A żebyś wiedział jakie cuda wyprawia F-35 w grze komputerowej "Ace Combat 7" :). Program JSF wystartował w 1993 roku, jeszcze drugie 25 lat i go dopracują ;).

 2. acb

  @davien & ubawiony, akurat F-35 to nie jest samolot zły. Niech go dopracują najpierw, a nie twierdzą że to cudo większe że wszystkich cudów świata razem wziętych.

 3. Davien

  Panie gracz akurat Su-57 jako maszyna nawet nie jest zły, to najlepszy rosyjski mysliwiec ale niech go dopracują najpierw, a nie twierdzą że to cudo większe niz wszystkie cuda swiata razem wziete. Malowanie akurat mi się za bardzo nie podoba, zdecydowanie wole te ze starszych maszyn, no ale to juz niestety historia.

 4. Davien

  Panie komiczne to akurat tylko film , a tak naprawde to mogło byc prawdziwe jedynie dla pierwszych wersji Shermana z działem M3, od pojawienia sie M4A3 z działem M1 kal 76,2mm Shermany nie miały problemów z niszczeniem Tygrysów, ciut gorzej było z Panterami.

 5. ex

  Minęły czasy gdy formacja piesza szła do boju w czerwonych uniformach a wszelkie maskowanie i krycie się było traktowane jako niegodne unikanie walki i dyshonor dla żołnierza

 6. Komiczne to jest

  Pamiętam taką scenę z fimu Złoto dla zuchwałych, kiedy dowódca plutonu czołgów "Szajbus" mówi do Clinta Eastwooda: Słuchaj, wszystkie niemieckie czołgi są większe i lepsze od naszych. Mają mocniejsze działa i grubszy pancerz. Montujemy więc na lufach naszych Shermanów grubą rurę tak aby szkopy myślały że to 88-mki. Dodatkowo nasze pociski zawiwrają trochę czerwonej farby. Przy trafieniu wychidzą nawet ciekawe wzorki. Nie wiem czemu ale to działa, szkopy boją się tego jak ognia.

 7. Gracz

  Nawet Davien musi przyznać że su 57 ma fajne malowanie. XD

 8. fgdfgdf

  Może nasze stare Migi i SU przerobić na taką ekipę agresorów. Do czegoś by się przdały.

 9. VanGogh

  Hahaha.. farbka możliwości bojowych nie odzwierciedla, ale zawsze można udawać że jest OK.

Reklama