Siły zbrojne

"Agresorzy" piątej generacji

Nowy schemat malowania 57. ATG / Źrófło.  57. Adversary Tactics Group (via Facebook)
Nowy schemat malowania 57. ATG / Źrófło. 57. Adversary Tactics Group (via Facebook)

57. Grupa Taktyki Przeciwnika należąca do 57. Skrzydła USAF zaprezentowała propozycję nowych schematów malowania swoich samolotów. "Agresorzy" chcą w jak największym stopniu odzwierciedlać wygląd i działanie samolotów piątej generacji potencjalnego przeciwnika. 

Tradycyjnie, malowanie samolotów dywizjonu nawiązuje do krajów uważanych za potencjalnych przeciwników USA. Stąd nawiązania do  tzw. "cyfrowego" malowania stosowanego na myśliwcach Su-57 na F-16. Na wyposażeniu jednego z dywizjonów należących do skrzydła znajduje się samolot F-35 pomalowany w sposób nawiązujący do chińskiego samolotu J-31.

image
Nowy schemat malowania 57. ATG / Źrófło.  57. Adversary Tactics Group (via Facebook)

57. Adversary Tactics Group wraz z 57. Dywizjonem Informacyjnym Agresorów (57th Information Aggressor Squadron) i 57. Dywizjonem Wsparcia Taktycznego Agresorów (wszystkie trzy stacjonują w Nellis AFB w Nevadzie) przygotowuje pilotów do walk powietrznych poprzez zaznajomienie ich z najnowszą taktyką stosowaną przez potencjalnych przeciwników oraz możliwościami technicznymi ich sprzętu. Grupa ma na wyposażeniu 20 samolotów F-16C.

image
Nowy schemat malowania 57. ATG / Źrófło. 57. Adversary Tactics Group (via Facebook)

Komentarze