Reklama

Siły zbrojne

Afgańska gwiazdka

Wigilia w Afganistanie - fot. archiwum PKW
Wigilia w Afganistanie - fot. archiwum PKW

Afganistan. Prawie 1800 żołnierzy i pracowników Polskiego Kontyngentu Wojskowego spotkało się przy wigilijnych stołach, kilka tysięcy kilometrów od kraju.Gdy tylko pierwsza gwiazdka zaświeciła na afgańskim niebie w Kabulu, Bagram, Ghazni, Waghez i Vulcan przy wigilijnych stołach żołnierze połamali się opłatkiem i złożyli życzenia spokoju oraz żołnierskiego szczęścia „ Moim życzeniem jest to, byśmy wszyscy w komplecie spotkali się wiosną na lotnisku Szczecin-Goleniów” - podkreślił generał brygady Andrzej Tuz, dowódca kontyngentu.

W tym wyjątkowym dniu, żołnierze nie zapomnieli o tych, którzy polegli na misji i o wszystkich rannych i poszkodowanych kolegach.

Wspólne kolędowanie, kartki z życzeniami od dzieci z całej Polski, miła prawie rodzinna atmosfera chociaż na chwilę ukoiła trudy żołnierskiej służby z dala od kraju i najbliższych.

O północy, w kaplicy polowej w Ghazni i w bazie Waghez, w czasie Pasterki homilię wygłosił ksiądz pułkownik Roman Dziadosz oraz ksiądz kapelan Tomasz Paroń. W Ghazni, dowódca kontyngentu generał brygady Andrzej Tuz złożył świąteczne dla wszystkich uczestników Mszy Świętej celebrowanej w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie.

Kolejne świąteczne dni, dla żołnierzy Polskiego Kontyngentu Wojskowego, to  powrót  do wykonywania codziennych obowiązków służbowych.

kpt. J. Błaszczak
Reklama

Komentarze

    Reklama