Reklama

Siły zbrojne

Afganistan: Zginęło dwóch amerykańskich żołnierzy

Fot. U.S. Army
Fot. U.S. Army

Dwóch amerykańskich pracowników wojskowych zginęło w Afganistanie podczas starcia zbrojnego - poinformowała w komunikacie dowodzona przez NATO misja Resolute Suport.

Nie podano szczegółów wydarzenia, w trakcie którego zginęli Amerykanie. Wiadomo tylko, że doszło do ostrzału i poinformowano, że nazwiska zmarłych zostaną podane do wiadomości po poinformowaniu o śmierci żołnierzy ich rodzin.

Od początku inwazji USA na Afganistan w 2001 roku zginęło ponad 2400 amerykańskich pracowników wojskowych. Od początku tego roku śmierć na afgańskich terenach poniosło 14 żołnierzy USA. Stany Zjednoczone formalnie zakończyły misję bojową w Afganistanie w 2014 r., nadal jednak zapewniają szerokie wsparcie powietrzne i szkoleniowe lokalnym siłom walczącym zarówno z talibami, jak i grupami Państwa Islamskiego.

USA i talibowe obecnie są w trakcie negocjacji w sprawie wycofania amerykańskich żołnierzy z Afganistanu. Kontyngent USA w tym kraju liczy 14 000 żołnierzy. 

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (3)

  1. Kamil

    Drugie tyle zabitych USA ma w najemnikach.

  2. antydarwin

    Afganistan od zawsze był i jest grobowcem imperiów.

  3. Kaktus

    Tytuł artykułu nie oddaje jego treści. DoD Civilians to nie są żołnierze USArmy. To są cywilni pracownicy Departamentu Obrony USA.

Reklama