Reklama

Siły zbrojne

Abramsy... i WF w maskach na drawskim poligonie [FOTO]

Fot. U.S. Army, Spc. Devron Bost
Fot. U.S. Army, Spc. Devron Bost

Żołnierze amerykańskiej brygady pancernej, która wcześniej przybyła do Polski na ćwiczenia Defender, kontynuują ćwiczenia pomimo pandemii koronawirusa. Są one jednak odpowiednio dostosowywane - część zajęć odbywa się z wykorzystaniem środków ochronnych.

W Drawsku Pomorskim cały czas ćwiczą amerykańscy żołnierze, którzy należą do 2nd Armored Brigade Combat Team (2ABCT) będącego częścią 3 Dywizji Piechoty US Army. Ta jednostka zdołała przybyć do Polski jeszcze zanim wprowadzono ograniczenia związane z pandemią koronawirusa i to właśnie ona będzie głównym związkiem armii amerykańskiej uczestniczącym w ćwiczeniach Defender Europe-20.

Czołgiści z 2 batalionu 69 Armor Regiment z 2 ABCT we wtorek prowadzili ćwiczenia z użyciem broni pancernej. Na poligon wyjechały tym samym słynne czołgi typu Abrams. Wcześniej informowano natomiast, że certyfikację rozpoczęły pododdziały BWP Bradley innego z batalionów tej brygady - 3-67 Armor Battalion. Ćwiczenia objęły także strzelania ostrą amunicją.

Co ciekawe, w obecnych warunkach pandemii poszczególni żołnierze z jednostek logistycznych wykonywali również swoje zajęcia z wychowania fizycznego nosząc maski z filtropochłaniaczami. Mowa o systemach typu M50, wprowadzonych niedawno do służby i charakteryzujących się - według Amerykanów - lepszą ergonomią, co ma mieć wpływ również na komfort wykonywania ćwiczeń.

Fot. 2nd Armored Brigade Combat Team (Twitter)
Fot. 2nd Armored Brigade Combat Team (Twitter)
Fot. 2nd Armored Brigade Combat Team (Twitter)
Fot. 2nd Armored Brigade Combat Team (Twitter)

Poniżej film przedstawiający wykorzystanie maski M50.

 

Reklama

Komentarze (4)

 1. 12345

  Ale propaganda - tylko same kobiety pokazujecie w wojsku na zdjęciach. Niedługo wszyscy pomyślą, że większość ARMII stanowią kobiety, co jest aberracją. 90 procent armii to nadal mężczyźni Amen.

  1. Zbigniew

   Dla wielu wojaków kobiet w wojsku ciągle nie za dużo. Dzisiaj kobiety wiele potrafią i się przydają.

  2. xyz

   hahahah dobre bzdury Pan wypisujesz. Gdzie 1 kobieta tam 10 problemów. Dowodziłeś Pan kiedyś? Czy wojsko znasz z obrazków lub ewentualnie białą taktykę uprawiasz?

  3. St kpr

   Mialem 3 w sekcji. W 12 osobowej sekcji. Tragedia. Pewnego dnia, na poligonie usłyszałem "Nie wychodzimy na zajecia, bo ma dzis w nocy padac i zmokniemy".

 2. Leopardzik

  6x4 to 24 abramsy w 3cim batalionie Nie za malo?

  1. ryba

   a za mało na co ? na ofensywe czy ?

 3. Zmechu 12

  Koledzy zademonstrowali pelny wachlarz, jak w podręcznikach Jest się czego uczyć Strzelać to i my potrafomy ale tutaj chodzi o rozwinięcie taktyczne batalionu czołgów.

  1. Africa Corps

   Czyli klasyczny uklad panzera 1_3_2 wychodzi z mody?

  2. Darth Vader

   Kolego w WP to jeszcze pozycja,szturmowa batalionu wz68 sprawdzony w Czechach

  3. Leon zawodowiec

   Kolego WP jeszcze stosuje pozycje bojowa batalionu wz68 sprawdzony w Czechach

 4. Fanklub Daviena

  Davien, to na zdjęciu to jest ten supernowoczesny Abrams mający stawić czoła T-90M? :)

  1. dawo

   Kolega raczy żartować? To zdjęcie pochodzi z 2008 roku. Nietrudno je odszukać. A nawet gdyby, to co nie miałby pewnie żadnych szans, co? :) Czołgi jak zapewne wiesz nie walczą jeden na jeden.

  2. ssssss

   Zacznijmy od tego że w Polce głównie stacjonuje GN USA xDDD a nie regularna armia która ma najnowocześniejsze wersje Abramsów xDDD a T-90M jest pewnie dla ruskich za drogi jak wszystko xDDD Rvski tr0ll

  3. Davien

   Aco za problem jak te wasze T-90M to stare T-90 i T-90A doprowadzone do standardu T-90MS i nazwane szumnie T-90M:) Dalej działo tego rosyjskiego"cudu" pancerza M1A2 nie przebija:)

Reklama