Reklama

Siły zbrojne

75 nowych inżynierów wśród marynarzy

Fot: Krzysztof Miłosz/AMW
Fot: Krzysztof Miłosz/AMW

W piątek, 19 lutego na Akademii Marynarki Wojennej odbędzie się uroczyste wręczenie dyplomów studentom wojskowym. W tym roku inżynierami zostanie 75 podchorążych. 

Uroczystość odbędzie się w Audytorium AMW o godz. 10.00, a transmisja online z tego wydarzenia zostanie zamieszczona  na kanale YouTube AMW. Jak informuje kmdr por. Wojciech Mundt, szef Wydziału Wychowawczego oraz rzecznik prasowy Akademii Marynarki Wojennej przyszli oficerowie studiowali na Wydziale: Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego (26 podchorążych), Mechaniczno-Elektrycznym (38 podchorążych) oraz Dowodzenia i Operacji Morskich  (11 podchorążych).  Przez ten okres nabyli odpowiednie kwalifikacje pozwalające uzyskać tytuł zawodowy inżyniera.

Reklama
Reklama

Podczas uroczystości wprowadzony zostanie Sztandar Akademii Marynarki Wojennej oraz odtworzony będzie hymn Rzeczypospolitej Polskiej. Wyróżnienia zostaną przyznane studentom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, w sporcie oraz prezentowali wzorową postawę żołnierską.

Wydarzenie to będzie zakończeniem pierwszego etapu nauki. Kolejnym krokiem są studia drugiego stopnia, które prowadzą do otrzymania tytułu magistra oraz uzyskania promocji na pierwszy  stopień oficerski - podporucznika marynarki wojennej. Przez cały okres nauki kandydaci na oficerów muszą zaliczyć szereg praktyk na lądzie i na morzu.

Dzień ten to także okazja do wręczenia medali dla kadry i pracowników nadanych przez Prezydenta RP oraz Ministra Obrony Narodowej.

 

Reklama

Komentarze (3)

 1. Monkey

  I gdzie oni teraz biedacy znajdą pracę? PMW przecież tonie na oczach całej Polski.

  1. sża

   Jak to gdzie? Na kasie w Biedronce.

 2. sża

  Dawno temu to się nazywało "Inżynier Pola Walki", a obecnie?

 3. poskocz błotny

  czyli jednak będą potrzebni..?

Reklama