Siły zbrojne

3,6 tys. ochotników rozpoczyna służbę w wojsku

Szkolenie żołnierzy służby przygotowawczej w 2 BZ w Złocieńcu. Fot. st. kpr. Radosław Dominowski
Szkolenie żołnierzy służby przygotowawczej w 2 BZ w Złocieńcu. Fot. st. kpr. Radosław Dominowski

W kilkudziesięciu jednostkach i centrach szkolenia na terenie całego kraju stawiło się z kartami powołania do służby wojskowej 3600 ochotników. Wezmą oni udział w czteromiesięcznym szkoleniu wojskowym w ramach służby przygotowawczej na potrzeby korpusu szeregowych.

Szkolenie drugiego turnusu potrwa do 26 sierpnia br. Po jego zakończeniu ochotnicy zasilą szeregi Narodowych Sił Rezerwowych (NSR), a pozostali - wyszkolone rezerwy osobowe. Dla najlepszych żołnierzy służba w NSR może być przepustką do zawodowej służby wojskowej.

Jak informuje mjr Michał Romańczuk z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, podobnie jak w pierwszym tegorocznym turnusie, najwięcej - bo aż blisko 340 ochotników rozpoczęło służbę w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu.

Trzeci turnus służby przygotowawczej na potrzeby korpusu szeregowych zostanie przyjęty na początku września. Łącznie, w 2016 roku, w jednostkach wojskowych i centrach szkolenia podległych DG RSZ, planuje się przeszkolić ponad 11,5 tys. osób.

Czytaj także: Strzelcy wyborowi ze Szczecina wyróżnieni na Longshot

 

Komentarze (1)

  1. koksu

    Jak to ma wyglądać jak w Darłówku to szkoda pieniędzy. Nudy i teoria, na którą KAŻDY miał wylane. Poziom szkolenia jest żenujący. Żołnierze którzy dostali się do pracy nie potrafili obsłużyć sprzętu do odkażania na którym pracują. Była niezła beka. Co do szkolenia to jest to nieporozumienie. opiera się głównie na obsłudze kałacha.