Reklama

Siły zbrojne

3 tys. żołnierzy ćwiczy strzelanie w Kaliningradzie

Fot. mil.ru
Fot. mil.ru

W obwodzie kaliningradzkim trwają ćwiczenia ponad 3 tys. żołnierzy z jednostek Korpusu Armijnego Floty Bałtyckiej. Manewry mające na celu zgranie pododdziałów piechoty, wojsk inżynieryjnych i zmechanizowanych w zakresie współdziałania pododdziałów i załóg potrwają do połowy lipca. Istotną częścią ćwiczeń są dzienne i nocne strzelania z szerokiej gamy uzbrojenia.

Manewry realizowane są przez jednostki piechoty morskiej, obrony wybrzeża i innych „lądowych” komponentów Floty Bałtyckiej. Kluczowym elementem tej części szkolenia, która potrwa do połowy bieżącego miesiąca, są ostre strzelania poligonowe. Wykorzystywane są w nich pojazdy opancerzone, artyleria rakietowa i lufowa oraz szeroka gama broni znajdującej się na wyposażeniu oddziałów. Około 50 proc. strzelań realizowanych jest w nocy z użyciem noktowizorów lub środków oświetlających.

Realizowane scenariusze szkoleń zakładają współdziałanie w złożonych zadaniach ogniowych zróżnicowanych grup bojowych. Ćwiczone są zarówno działania w ataku jak i w obronie oraz w ramach rozpoznania inżynieryjnego terenu umocnionej obrony przeciwnika. Jest to element procesu certyfikacji i zgrywania jednostek, który w szczególności obejmuje oddziały zasilone przez świeżą kadrę poborową. Podobne ćwiczenia realizowane były w Kaliningradzie ostatnio w połowie stycznia bieżącego roku.

Reklama

Komentarze (3)

  1. ochotnik WOT

    to zdjecie pokazuje jedno z wielu cwiczen WOT i co jest ok? Nikomu nie przeszkadza jak cwicza w Kalinigradzie? A tu przeszkadza komus 50 tys ludzi pod bronia? Oby...........

  2. dred

    Dla sowietów skończyły się MŚ, to zapewne podtrzymując tradycję, wywołają jakiś nowy konflikt zbrojny albo zakończą stary na Ukrainie.

  3. Luke

    A Polska sie rozbraja na oczach swiata

Reklama