Siły zbrojne

3 tys. żołnierzy ćwiczy strzelanie w Kaliningradzie

Fot. mil.ru
Fot. mil.ru

W obwodzie kaliningradzkim trwają ćwiczenia ponad 3 tys. żołnierzy z jednostek Korpusu Armijnego Floty Bałtyckiej. Manewry mające na celu zgranie pododdziałów piechoty, wojsk inżynieryjnych i zmechanizowanych w zakresie współdziałania pododdziałów i załóg potrwają do połowy lipca. Istotną częścią ćwiczeń są dzienne i nocne strzelania z szerokiej gamy uzbrojenia.

Manewry realizowane są przez jednostki piechoty morskiej, obrony wybrzeża i innych „lądowych” komponentów Floty Bałtyckiej. Kluczowym elementem tej części szkolenia, która potrwa do połowy bieżącego miesiąca, są ostre strzelania poligonowe. Wykorzystywane są w nich pojazdy opancerzone, artyleria rakietowa i lufowa oraz szeroka gama broni znajdującej się na wyposażeniu oddziałów. Około 50 proc. strzelań realizowanych jest w nocy z użyciem noktowizorów lub środków oświetlających.

Realizowane scenariusze szkoleń zakładają współdziałanie w złożonych zadaniach ogniowych zróżnicowanych grup bojowych. Ćwiczone są zarówno działania w ataku jak i w obronie oraz w ramach rozpoznania inżynieryjnego terenu umocnionej obrony przeciwnika. Jest to element procesu certyfikacji i zgrywania jednostek, który w szczególności obejmuje oddziały zasilone przez świeżą kadrę poborową. Podobne ćwiczenia realizowane były w Kaliningradzie ostatnio w połowie stycznia bieżącego roku.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.