Reklama

Siły zbrojne

15 sierpnia „wodowanie” ostatniej monety z cyklu wizerunków polskich okrętów

W czwartek 15 sierpnia odbędzie się „wodowanie” monety z wizerunkiem fregaty rakietowej ORP „Gen. K. Pułaski” – fot. NBP
W czwartek 15 sierpnia odbędzie się „wodowanie” monety z wizerunkiem fregaty rakietowej ORP „Gen. K. Pułaski” – fot. NBP

”Wodowanie” ostatniej monety z serii „polskie okręty” z wizerunkiem fregaty rakietowej ORP „Gen. K. Pułaski” nastąpi w czwartek, 15 sierpnia, w dniu Święta Wojska Polskiego w porcie wojennym w Gdyni- Oksywiu. 

Z tej okazji port wojenny zostanie otwarty dla wszystkich chętnych od godz. 11.00 do 16.00. Zwiedzający będą mieli możliwość wejść na pokłady wybranych okrętów, zapoznać się ze specjalistycznym wyposażeniem jednostek brzegowych oraz odbyć wycieczkę po porcie wojennym holownikiem MW H-8 (!). Pierwsze jego odcumowanie zaplanowano na godzinę 11:20. Na wszystkich chętnych będzie czekała także wojskowa grochówka.

Czytaj także: Wodowanie ORP „Gdynia” – na monecie

Do zwiedzenia zostały wyznaczone 4 jednostki Marynarki Wojennej - dwie fregaty rakietowe: ORP „Gen. K. Pułaski” i ORP „Gen. T. Kościuszko” oraz 2 okręty ratownicze: ORP „Lech” i ORP „Zbyszko”. Dodatkowo na nabrzeżu będzie zaprezentowany sprzęt specjalistyczny znajdujący się na wyposażeniu jednostek MW.

Zobacz również: Nowa moneta z ORP „Warszawa” nadpływa

Sama uroczystość „wodowania” nowej monety rozpocznie się o godzinie 14.00 na pokładzie fregaty rakietowej ORP „Gen. K. Pułaski”. Obecni będą m.in. dowódca Marynarki Wojennej oraz dyrektor Oddziału Regionalnego NBP w Gdańsku. Na nabrzeżu natomiast zostanie uruchomione stanowisko NBP, na którym każdy będzie mógł stać się posiadaczem nowej 2-złotówki, wymieniając ją za ten sam nominał.

(MD)

 

Komentarze