Strona główna

Rusza projekt "Wojownicy Ojczyzny". Inauguracyjne zawody MMA w Sochaczewie

Polski Związek MMA, Polski Związek Jujitsu, Amatorską Ligę MMA, Defence24 oraz środowiska skupione wokół sportów i sztuk walki rozpoczynają realizację projektu "Wojownicy Ojczyzny". Projekt zakłada, że zawody sportowe będą dedykowane ważnym postaciom i wydarzeniom z historii oręża polskiego oraz walk o niepodległość. Jako pierwsze odbędą się w jego ramach zawody o "Puchar Polski MMA" w Sochaczewie.

"Wojownicy Ojczyzny” – to projekt edukacyjno-patriotyczny, realizowany przez Polski Związek MMA, Polski Związek Jujitsu, Amatorską Ligę MMA, portal Defence24.pl oraz środowiska skupione wokół sportów i sztuk walki.

Jego głównym celem jest pielęgnowanie tożsamości narodowej i kształtowanie postaw patriotycznych. Będzie się to odbywało poprzez dedykowanie zawodów sportowych i innych wydarzeń związanych ze sportami walki wybitnym postaciom historycznym oraz ważnym wydarzeniom z historii oręża polskiego i walk niepodległościowych.

Projekt promuje przestrzeganie zasad rywalizacji sportowej (fair play) oraz dbałość o sprawność fizyczną jako gotowość do walki w obronie Ojczyzny i wartości patriotycznych - narodowych, regionalnych i rodzinnych.

- Pragniemy aby jak najszersze grono Współczesnych Wojowników (zawodników sportów walki) jak i sympatyków, kibiców biorących udział w wydarzeniach sportowych, podnosiło swoją wiedzę historyczną oraz oddawało hołd wybitnym bohaterom, przywracając w przestrzeni publicznej pamięć o Nich - informują organizatorzy. Zaznaczają, że projekt podkreśla też rolę rodziny w dbałości o przekazywanie młodym pokoleniom wartości narodowych, szacunku dla tradycji i symboli (godło, flaga, hymn).

Pierwszym wydarzeniem odbywającym się w ramach projektu są zawody o "Puchar Polski MMA 2020", dedykowane Żołnierzom Wyklętym. Zawody będą mieć miejsce 29 lutego 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Sochaczewie, przy ul. Staszica 25.

Komentarze