Reklama

Polityka obronna

Rozbicie grupy odpowiadającej za nielegalną migrację z państw arabskich

fot. Straż Graniczna
fot. Straż Graniczna

Straż Graniczna, wspólnie ze służbami innych państw Unii Europejskiej, rozbiła międzynarodową zorganizowaną grupę przestępczą. Grupa zajmowała się organizowaniem nielegalnej migracji cudzoziemcom pochodzącym z państw arabskich. 

Według informacji Straży Granicznej cudzoziemcy pochodzili głównie z Syrii oraz Iraku, gdzie obecnie toczą się wojny domowe. W ramach współpracy SG ze służbami takich krajów jak Austria, Niemcy, Słowacja, Węgry, Grecja, Szwecja i Dania, w okresie od września do grudnia ubiegłego roku zatrzymano blisko 100 cudzoziemców.

Działania podejmowane przez funkcjonariuszy SG, mają na celu zwalczanie nielegalnej migracji, pozwalają kontrolować przepływ do krajów UE osób mogących brać udział w walkach w Syrii. Dotyczy to również osób mających jakikolwiek związek z Państwem Islamskim, w tym samozwańczego kalifatu na terytorium Iraku oraz Syrii - podaje Straż Graniczna.

W Polsce Straż Graniczna zatrzymała 80 nielegalnych migrantów oraz 7 członków grupy przestępczej, w tym 2 głównych organizatorów procederu (małżeństwo syryjsko-polskie, które współdziałało z członkami grupy rezydującymi w innych krajach UE). 

Reklama

Komentarze

    Reklama