Reklama

Polityka obronna

Rosyjski szpieg popularnym polskim blogerem

Fot. http://leonidswiridow.blog.onet.pl/
Fot. http://leonidswiridow.blog.onet.pl/

Według czeskiego dziennika Mlada Fronta Dnes reporter agencji informacyjnej Ria Novosti Leonid Swiridow to szpieg FSB. Jak się okazuje dziś mieszka On w Polsce i prowadzi bloga na platformie blogowej Onetu.

W 2006 roku Mlada fronta Dnes napisała, że czeskie MSZ nie przedłużyło Swiridowi akredytacji w Republice Czeskiej właśnie z powodu jego powiązań z rosyjskimi służbami specjalnymi. Gazeta powoływała się w swoim artykule na dobrze poinformowane źródła dyplomatyczne.

Swiridow pracował w Czechach od 1997 roku, w 2003 roku przeniósł się do Warszawy. Dziś nadal mieszka w Polsce jest oficjalnym korespondentem Ria Novosti na nasz kraj, prowadzi swojego bloga na platformie Onetu.

Jako pierwszy informację na jego temat podał na swoim Twitterze dziennikarz śledczy Wprost Michał Majewski.

 

Reklama

Komentarze (7)

 1. Profesor UJ

  A ilu agentów CIA i Mossadu jest w Polsce na wysokich stanowiskach? Ludzie, obecnie największym zagrożeniem dla świata jest nowe imperium zła - imperium XXI wieku: USA-IZRAEL-UE. To imperium jest antychrześcijańskie, doprowadziło do ludobójstwa chrześcijan na Bliskim Wschodzie (obecnie w Syrii), narzuca światu genderyzm, który jest gorszy od marksizmu. A my ciągle zwalamy winę za całe obecne zło na komunizm i Rosję, która właśnie wróciła do chrześcijaństwa. Wspieramy ludobójstwo chrześcijan- (Irak, Libia, obecnie Polska szkoli "rebeliantów" którzy przez Turcję wkraczają do Syrii i rozpoczynają "walkę o demokracje" od ścinania głów chrześcijanom. Normą współczesnego imperium zła jest zabijanie poza polem walki (Bin Laden i inni)! Bez sądów i wyroków. W średniowieczu już ustalono (wkład A. F. Modrzewskiego), że się nie zabija poza polem walki - gdzie my jesteśmy - w epoce pogaństwa i kamienia łupanego? Guantanamo jest hańbą XXI wieku. A my je wspieramy i stanowimy jego zaplecze.Nic dziwnego, że w walce o prawa chrześcijan Polska nie liczy się, tylko Rosja! Papież Franciszek zwrócił się do Putina bezpośrednio o powstrzymanie ataku na Syrię i o pokój na Bliskim Wschodzie. To forum świadczy o tym, że Polacy nie mają pojęcia o współczesnej Rosji i nie chcą znać prawdy i obecnym imperium zła. To nie Polska jest przedmurzem obecnie chrześcijaństwa, ale Rosja. Sobieski w grobie się przewraca.

 2. Nie ? zdegustowany ?

  Śmiać mi się chce.... Przecież nie ma żadnego znaczenia jako kto albo od jak dawna ten człowiek mieszka (albo jest zameldowany) w Polsce. Jeżeli zajmuje się tym o czym piszą - to jego problem. Od zarania dziejów ludzie o ludziach chcą wszystko wiedzieć. Robią to "z otwartą przyłbicą" lub nie. Raz nazywają się tak, raz owak. I postępuje tak każdy naród i każde państwo. I każde państwo robi wszystko, żeby swoją prawdę ukryć a prawdę drugiego poznać. I co tu komentować? Niech ten człowiek sobie bloguje ile wlezie. Patrzeć mu na rączki i "wyciskać wodę z tego co pisze". Oni robią dokładnie to samo. Pozdrawiam. Opuszczam wątek.

 3. tubylec

  Takich w Polsce jest dużo, u nas w Białej Podlaskiej od wielu lat są takie "śpiochy" i mają takie znajomości z urzędnikami,że są NIETYKALNI!

 4. Leonid Sviridov

  Mieszkam w Warszawie od 2003 roku. :))) Leonid Sviridov

  1. wwkorab

   Pozdrowienia. Mam nadzieję, że praca lekka, przyjemna i w duchu wzajemnego zrozumienia z polskimi służbami.

 5. Lyberał antyfaszysta z ludzką twarzą

  No cóz, podobno w Czechach za służby wzięli się amatorzy i "harcerzyki". U nas pozostali "zawodowcy" z SB i WSI. Może dlatego się do nas przeniósł. Lepszy klimat.

 6. int.

  http://www.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/dla_mediow/korespondenci_zagraniczni/rosja___ria_novosti___leonid_sviridov ten Pan jest oficjalnym, akredytowanym korespondentem

 7. !!!

  Czesi sie są zdziwieni. Mam nadzieję, że my też. ??

Reklama