"Rosja to Putin, bez Putina nie ma Rosji"

6 lipca 2021, 10:23
b5plewFNUVauA0vIpJqIYGyI5KtNwEOu
Fot: kremlin.ru
Reklama

Należy zrobić wszystko, by Władimir Putin pozostał prezydentem Rosji "najdłużej, jak to możliwe". Jest on obecnie "najsilniejszym politykiem na świecie" - powiedział przewodniczący niższej izby parlamentu Rosji, Dumy Państwowej, Wiaczesław Wołodin.

"Wszyscy musimy uczynić wszystko, by pozostał on naszym prezydentem najdłużej, jak to możliwe. Przy nim Rosja stanie się jeszcze silniejsza, ludzie będą żyć lepiej, bez wstrząsów i wojen" - powiedział Wołodin agencji TASS w poniedziałek wieczorem. Zapewnił też, że obecny prezydent jest jednym z jego ulubionych polityków.

Wołodin, były wiceszef administracji (kancelarii) prezydenta Rosji, kieruje Dumą Państwową od 2016 roku. Przed kilkoma laty media nagłośniły jego słowa podczas spotkania eksperckiego, gdy przekonywał, że "jeśli jest Putin, to jest i Rosja, a jeśli nie ma Putina - to nie ma Rosji".

Na mocy przyjętych w zeszłym roku poprawek do konstytucji Władimir Putin będzie mógł po zakończeniu swej obecnej kadencji prezydenckiej w 2024 roku dwukrotnie stanąć do wyborów, a więc pozostać na tym urzędzie do 2036 roku.

image
Reklama

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 54
Reklama
Buczacza
środa, 7 lipca 2021, 11:15

Czytając kolejne takie artykuły jak ten. I powyżej"rosja odpowiada na sankcje...". Bardzo się cieszę że w 89 podziękowaliśmy naszym osobistym rosyjskim znajomym. Miejsce Polski jest w zachodniej części Europy i świata. Czyli tam gdzie kulturowo i społecznie byliśmy zawsze. Nie wyobrażam sobie egzystencji w takiej rosji putina. Z tą propagandą, kłamstwem i zamordyzmem . Wyznajemy zupełnie inne wartości i podejście do życia.

Polak
środa, 7 lipca 2021, 16:49

Polska nigdy kulturowe nie była zachodem to nawet obecnie widać

Trollhunter
czwartek, 8 lipca 2021, 08:00

Zawsze kulturowo bylismy zachodem. W kulturze czy sztuce architekturze czy literaturze obowiazywaly u nas te same epoki czy tredy co w kulturze zachodu. Mielismy sredniowiecze, odrodzenie,barok. Itd. Ucza tego juz w szkołach podstawowych.

Buczacza
czwartek, 8 lipca 2021, 13:54

On ma tyle wspólnego z polską. Co putin z demokracją.

Redrum
wtorek, 6 lipca 2021, 23:19

Jeśli ktoś miał jeszcze wątpliwości, czy Rosjanie to naród z ambicjami, to cytat z tego Wołodina rozwiewa wiele wątpliwości. Lęk, kompleksy, bezradność, mentalna ciasnota i poddańcza bierność - z tymi cechami społeczeństwo to nigdy nie osiągnie sukcesu na miarę Zachodu, czy Dalekiego Wschodu. Będą technologicznym i gospodarczym karłem wobec realnych potęg tego świata. Czym pozostaną? Na pewno tym, czym jedynie być potrafią - lokalnym łobuzem z kasketem ukrytym w rękawicy.

SAS
wtorek, 6 lipca 2021, 23:14

Carem zawsze zostaje któryś z Bojarów. Dzień po ustąpieniu/detronizacji Putina, już będzie następca. Już dzisiaj pewnie są tacy, którzy się szykują, chociaż Putin pewnie wskaże następcę, ale czy się utrzyma/okaże się najlepszy, tego nie wiadomo. Jedno jest pewne, żaden poplecznik zachodu rządził tam nie będzie.

gegroza
wtorek, 6 lipca 2021, 21:48

Co by nie mówić o Putinie to wyciągnął Rosję z dużej biedy i ma poparcie w zdecydowanej większości Rosjan. Dla nas to nie jest dobre

Kot
środa, 7 lipca 2021, 14:05

Tak. Do 2013 roku kiedy korzystał z naiwności Europy wierzącej w zmianę myślenia Rosji. Wtedy PKB było tam 2.2 bon dolarów. Później Putin powiedział że Rosja jest wielka wspaniała i nikogo nie potrzebuje i sąsiadów będzie napadać jak zawsze. Stąd ich PKB spadło w 2015 roku do 1.2 bln i do dziś odkuli się jedynie do 1.6 bln.

Wania
środa, 7 lipca 2021, 10:36

Wyciągnął, bo akurat ceny paliw poszybowały w kosmos. Z nadwyżek sfinansował oligarchów kosztem reform państwa. Dzięki niemu w poziomie korupcji Rosja jest tuż za Somalią dzięki jego władzy. Zmarnowane dwadzieścia lat koniunktury. Dzięki sankcjom Rosja cofnęła się o 10 lat w rozwoju, a zwykli obywatele ciągle są biedni. Rosja jako kraj z największymi zasobami naturalnymi na świecie powinna być drugą Norwegią, a jest na poziomie biednych krajów w Afryce.

ret
środa, 7 lipca 2021, 14:26

Rosja ma trochę więcej ludności niż Norwegia i jest trochę większa a i klimat nie przypomina norweskiego.

Dropik
środa, 7 lipca 2021, 09:35

z pewnością tak było. siedział w bagnie i wyciągnął sie za uszy :P

Kamyk
środa, 7 lipca 2021, 03:16

Z czego wyciągnął? Chyba dawno w Rosji nie byłeś....

Jarek
niedziela, 19 września 2021, 12:50

Dobra odpowiedz duzo osob co tu pisze nigdy w Rosji nie byli taka prawda!!!

Żel
środa, 7 lipca 2021, 16:53

Byłem dwa tygodnie temu jest nieźle przynajmniej dużo lepiej niż polskie gazety opisują

Tomo
czwartek, 8 lipca 2021, 08:04

Jest tak jak 10 lat temu. Rosja zmarnowala ostatnia dekade. Kraj pograrzony w stagnacji.

Jacek
wtorek, 6 lipca 2021, 21:18

Coś jak kogut w niedzielę przed obiadem: "Niech żyje pon gospodarz!"

Wania
wtorek, 6 lipca 2021, 21:01

Ciekawe, czy następny też będzie KGB-owiec chodzący w butach na obcasie.

Smiechow
wtorek, 6 lipca 2021, 20:24

Gdy kiedyś ,za 300 może 400 lat ktoś będzie miał niezrozumiały kaprys ,by was za wszelką cenę odnależć... i umieścić wasze poczciwe ,acz nikomu niepotrzebne życie na osi czasu .., tak to ujmie : Żyłeś w epoce Putina Wielkiego zwanego "Niezłomnym"....i tyle po Tobie zostanie . PS. i nie tylko Polaków dotyczyć to będzie ,ale i tych zza Wielkiej Wody..,wsiech :)

viper
wtorek, 6 lipca 2021, 22:13

Chiny panoszą się na Syberii a ten nawet zaszczepić na covid Rosjan nie potrafił. Efekt: rekordowe liczby zarażeń i przypadków śmiertelnych dziennie.

Davien
wtorek, 6 lipca 2021, 21:14

Taak, raczej zycie w epoce Putina Id...ty któremu udało się tak zniszczyc Rosje że Chiny zrobiły z niej swoja prowincje:)

zadziwiające
wtorek, 6 lipca 2021, 20:50

lata lecą, ruski w tej czy innej postaci przewala się przez polską krainę, a tu bęc..... kolejny jegomość widzi "wielkiego", "niezłomnego" etc. A możw wiersz, poema albo jaka pieśń na usta była by stosowniejsza na te okoliczność? Kolejna maleńkość szuka wielkości?

xv600
wtorek, 6 lipca 2021, 16:54

Putin czy będzie czy nie Rosja i tak upadnie. Dla tego bo Putin siłę Rosji oparł na Generałach / Armii /--to jego wielki błąd. On od razu powinien wziąć się za gospodarkę Rosji Armię zmniejszyć do 1mln. 100 tys. wystarczy. NIE atakować Krymu, nawiązać współpracę z Zachodem i Polską i UE --to ważne ????

yaro
wtorek, 6 lipca 2021, 15:05

eeeee tam o Putinie tu jest prawdziwa bomba .... "W planie budżetowym wydatków Pentagonu na rok finansowy (FY) 2022 znalazła się kwota 161 mln USD na zakup pierwszej partii 12 lotniczych pocisków o prędkości hiperdźwiękowej – AGM-183A Lockheed Martina, w które najprędzej za rok uzbrojone mają zostać bombowce B-52H lub B-1B. Pociski mają kosztować po 13,4 mln USD. Steve Trimble z Aviation Week & Space Technology przyznaje otwarcie, że USA przegrały z Chinami i Rosją w rywalizacji o wprowadzenie do arsenałów pocisków o prędkości hiperdźwiękowej. Dopiero teraz starają się rzucić w pogoń technologiczną za rywalami. Ważnym krokiem w tym zakresie będzie zatwierdzenie przez Kongres wydatków na owych 12 pierwszych AGM-183A, mimo, że ich faza badawczo-rozwojowa nie jest jeszcze zakończona, a badania w locie głowic szybujących z wielkimi prędkościami są dalekie od finału. Trimble po rozmowach w Pentagonie podaje, że jeśli wszystko ułoży się pomyślnie – a może tak nie być z powodu problemów technicznych, to USA uzyskają pod koniec 2022 możliwość oddania salwy pociskami hiperdźwiękowymi o zasięgu 800 km z tylko dwóch bombowców. Do komory bojowej B-52H czy B-1B można bowiem będzie załadować po 6 AGM-183A."

Davien
wtorek, 6 lipca 2021, 17:13

Istotnie Yaro, bo okazuje sie ze USA będa mialy pociski hipersoniczne szybciej niz Rosja USA nie bawiło sie w strategiczne głowice szybujace a AGM-183A to nie sa HGV . Aha i B-1B i B-52H zabierają pociski na podwieszeniach zewnetrznych wiec zabiorą o wiele więcej AGM-183A niż ci się wydaje.

yaro
wtorek, 6 lipca 2021, 20:31

Istotnie Davienku ten tekst który teraz zacytuję jest napisany w nieznanym Ci języku: --- " Steve Trimble z Aviation Week & Space Technology przyznaje otwarcie, że USA przegrały z Chinami i Rosją w rywalizacji o wprowadzenie do arsenałów pocisków o prędkości hiperdźwiękowej. Dopiero teraz starają się rzucić w pogoń technologiczną za rywalami. " --- koniec cytatu

Davien
wtorek, 6 lipca 2021, 21:21

No popatrz czytałem sobie artykuł i jedyne co tam pan Steven Trimble pisze to ze Rosja i USA wprowadziły przed USA HGV czyli Hypersonic Glide Vehicle. Tyle ze Stany NIGDY nie pracowały nad HGV bo nei potzrebowały czegos takiego. HGV to nie pociski hipersoniczne te jak widać USA będzie miała lata przed Rosja , bo Chiny sie akurat w to chyba nie bawia:) Ale rozumiem ze angielski i polski to dla ciebie za trudne jezyki i musi ci ktos to na rosyjski tłumaczyc. No i Yaro wypisuje takie kwiatki:) A wypowiedz pana Trimble jest sprzed ponad miesiąca z 4 czerwca 2021r:)

Jampol
wtorek, 6 lipca 2021, 14:42

Hm? a co potem sklonują?

SZELESZCZĄCY w TRZCINOWISKU
wtorek, 6 lipca 2021, 14:04

Jeśli schlebiają znaczy knują ,jeśli złorzeczą znaczy jest wszystko robione prawidłowo... są niczym cienie gdy wódz epatuje w słońcu są razem z nim gdy schodzi w cień znikają ...cóż każda chwila ma datę ważności ... oni się boją

ibdx
wtorek, 6 lipca 2021, 14:02

bez wstrząsów i wojen? A Czeczenia? A Gruzja? A Krym? A Donbas i Ługańsk to czym były?

Ach
wtorek, 6 lipca 2021, 21:19

Oj tam oj tam, takie małe sąsiednie sprzeczki ;)

Piotr
wtorek, 6 lipca 2021, 14:00

Ekran spłynął wazeliną, widać, że pan przewodniczący wie kto mu płaci. Z drugiej strony, te słowa to prawda. Putin musi zostać głową państwa (mniejsza czy formalną, czy nie formalną), bo żaden rosyjski polityk nie może sobie pozwolić na żyjącego obok Putina. Zgodnie ze starym, radzieckim jeszcze zwyczajem, on odejdzie na służbie, jak większość poprzednich sekretarzy KPZR. Nie nastąpi to prędko, ale ciekawe czasy nastaną w momencie zmiany władzy.

Chyżwar dawniej Marek
wtorek, 6 lipca 2021, 13:41

Typowe dla Rosji.

wtorek, 6 lipca 2021, 13:56

Znasz temat.Domyślam się skąd.

Chyżwar dawniej Marek
wtorek, 6 lipca 2021, 14:48

Na pewno nie z tych samych źródeł, co ty.

wtorek, 6 lipca 2021, 15:39

Co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości.

kaktus
wtorek, 6 lipca 2021, 13:38

To nie car, to CHAN

trzcinq
wtorek, 6 lipca 2021, 14:14

Chan był mały do Cara. Zresztą to najwyższy tytuł Tatarski a Car przecież rządził całą Rosją. Może to i wazelina ale sporo w niej racji. Putin ma łeb

,,Pułkownik" Michał
wtorek, 6 lipca 2021, 15:11

Tatarzy to nie tylko Krym... Masz pojęcie czym była Złota Orda i jak długo Moskwa była pod jej butem?

trzcinq
wtorek, 6 lipca 2021, 16:12

Zdaje sobie sprawę podobnie jak z tego że wszyscy jesteśmy z tego samego drzewa pomimo różnic. Przypominam że mamy XIX wiek więc proponuję ci nie galopować zbyt daleko

WNUK BŁOCHINA
środa, 7 lipca 2021, 14:13

W sumie racja. Rosja mentalnie zatrzymała się w 19 wieku.

Realista
wtorek, 6 lipca 2021, 21:00

Przyganiał kocioł garnkowim, tym XIX w. to pojechałeś...

Dawo
wtorek, 6 lipca 2021, 13:14

Lol. Najsilniejszy na pewno to on nie jest.

ubawiony
wtorek, 6 lipca 2021, 13:10

w samo sedno jeden kacyk plawi sie w dobrobycie ponad stan reszta klepie biede i dalej dla niektorych takie podstawowe rzeczy jak kanalizacja czy wodociagi to luksus ponad stan , dlatego wiaderka z ocynku trzymaja sie ceny

ech Mykoła, Mykoła
wtorek, 6 lipca 2021, 15:33

Rozumiem problem z wiaderkami na ukraińskiej prowincji ale w samym Kijowie chyba są dostępne?

zdiagnozowany
wtorek, 6 lipca 2021, 15:41

Ma gość fazę.

ech Mykoła, Mykoła
wtorek, 6 lipca 2021, 19:43

Ma, ma.

Alfret
wtorek, 6 lipca 2021, 14:48

Los rosyjskich przywodcow jest zawsze jednakowy: - Wszyscy umieraja, nie pozostawiajac po sobie rodziny!

ZZZZ
wtorek, 6 lipca 2021, 12:58

Najsilniejszym? Gdyby był silny nie zamykałby Nawalnego w kolonii karnej tylko wystartował przeciw niemu w wyborach. I pokonał go. Natomiast z pewnością Putin jest politykiem najbogatszym. Rosja to kraj tak naprawdę sprywatyzowany i podzielony pomiędzy kilkanaście oligarchicznych rodzin. A na szczycie tej piramidy stoi Putin, który osiąga największe korzyści z tej prywatyzacji.

easyrider
wtorek, 6 lipca 2021, 20:56

W Stanach jest podobnie. Nieliczne rody tworzące elitę. Tylko prezydenta-marionetkę zmienia się częściej. Niestety.

wtorek, 6 lipca 2021, 18:34

100/100

Tweets Defence24