Reklama

Siły zbrojne

Rosja: Najnowsza fregata zamiast do Syrii trafiła do stoczni

Fregata "Admirał Essen". Fot. Defence24.pl
Fregata "Admirał Essen". Fot. Defence24.pl

Rosyjska agencja informacyjna Interfaks-AWN podała, że fregata rakietowa „Admirał Essen”, o której w połowie października 2016 r. informowano, iż wyruszyła z Bałtyjska do Sewastopola, trafiła do stoczni w Kaliningradzie w celu wykonania remontu dokowego.

Jak podała rosyjska agencja informacyjna Interfaks-AWN, fregata rakietowa „Admirał Essen” (751) proj. 11356, najnowszy nabytek rosyjskiej Floty Czarnomorskiej, o której w połowie października informowano, że wyruszyła z Bałtyjska do Sewastopola, nie tylko nie dotarła na Morze Czarne, ale nawet nie opuściła Bałtyku. Z powodu uszkodzenia śrub i wałów napędowych jednostka trafiła do stoczni Jantar w Kaliningradzie, w której została zbudowana, na remont dokowy.

Według informacji rosyjskiej agencji przyczyną remontu jest zdarzenie, do jakiego doszło jakiś czas wcześniej, gdy podczas manewrowania w basenach stoczniowych fregata uszkodziła jedną ze swoich śrub napędowych. Po dokonaniu dokładnej inspekcji uszkodzeń stwierdzono konieczność wymiany jednej ze śrub oraz prostowania wału napędowego, który uległ skrzywieniu podczas uderzenia. Naprawy tego rodzaju wymagają dokowania okrętu.

Dowódcę jednostki zdjęto ze stanowiska za dopuszczenie do wypadku nawigacyjnego, kary otrzymali także inni członkowie załogi.

(AN)

Reklama

Komentarze (10)

 1. 45

  Przecież ta fregata musiała w coś walnąć. Doszło do błędu nawigacyjnego nie technicznego. Przecież zdjęto komandira. Gdzie sensacja? Może trzeźwy był,może nie. To nie była awaria techniczna,zawinił człowiek.

 2. maxxx

  No Panowie, tam chociaż sprawcy są karani , a u nas? Przypominam o oficerach Wojska Polskiego V Najjaśniejszej którzy za pieniądze utrzymujących ich ciemnych podatników pobili interweniujących ich policjantów i... W Najjaśniejszej , sprawę wyciszono i już zamieciono pod dywan...

  1. fryz5

   U nas ci oficerowie zostali zwolnieni z wojska i pewnie odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Nie trzeba ich zsyłać do łagru zaraz, albo co gorsze jeszcze - jak to u Was.

 3. rozbawiony rusofobami

  W dniu 21.11.2016 roku najnowszy amerykański niszczyciel rakietowy USS Zumwalt (DDG 1000) doznał uszkodzeń w czasie przechodzenia przez Kanał Panamski. Z niewyjaśnionych przyczyn doszło wówczas do awarii układu napędowego i utraty manewrowości. Doprowadziło to do zderzenia okrętu z jedną ze ścian kanału, w wyniku czego uszkodzony został kadłub. Zumwalt odholowano do Rodman Naval Base, gdzie przejdzie remont.

  1. Davien

   A co wspólnego mają problemy seryjnie budowanych fregat z awarią testowanego dopiero okrętu??? Czyżby jak zwykle zabrakło argumentów. Awaria Zumwalta , ponieważ to okręt prototypowy i jeszcze testowany to nic dziwnego, awaria seryjnej fregaty to inna sprawa, więc daruj sobie manipulację.

 4. Niniu

  Nie tylko Zumwald ma kłopoty

  1. Polanski

   Zumwalt został uszkodzony w wyniku awarii, a nie niefrasobliwości załogi.Drobnostka, a czyni wielka różnicę.

 5. BUBA

  Nowa załoga, nowy okręt - zdarza się. Szkoda że my nie mamy tak ukompletowanej fregaty w stoczni... szkoda.

 6. mac

  Oby cały sprzęt soviecki był tak marnej jakości.

 7. Fikin

  Technika rosyjska przerosła możliwościami percepcję obsługi. Śmiać się czy płakać ?

  1. fumfel

   podobnie jak dreamlinery...

 8. spr

  Do informacji podawanych przez stronę rosyjską , podchodziłbym z dużą ostrożnością.

 9. krzysiek84

  Najprawdopodobniej jej miejscem docelowym będzie dno Zalewu Wiślanego.

  1. Ural

   A może nam wyjaśnia najprawdopodobniej jak i kiedy to ma się stać szpecu od okablowanego łba !

 10. weRty

  Zapewne, jak to w sowieckiej armii jest na porządku dziennym, kapitan i część załogi była po kilku głębszych. i mówię to zupełnie poważnie, bez żadnych złośliwości. Funkcjonowanie sowieckiej armii w dużej mierze zależy od ilości spożytego alkoholu.

Reklama