Defence24.pl - wojsko, przemysł, bezpieczeństwo, geopolityka

Rosja: "Cywilne" ćwiczenia pracy w warunkach wojny. Bank centralny wśród uczestników

Fot. mil.ru
Fot. mil.ru

Terytorialne organy władzy w Rosji sprawdzają swoją gotowość do pracy w warunkach wojny. Przyłączyły się one tym samym do trwającego w okręgach wojskowych sprawdzianu gotowości armii. 

Według poniedziałkowego komunikatu ministerstwa obrony organy terytorialne władzy wykonawczej będą prowadziły koordynację i kontrolę przestawienia sfer działalności na pracę w warunkach czasu wojny.

Po raz pierwszy - jak pisze agencja TASS - terenowe oddziały Banku Rosji biorą udział w działaniach związanych z zabezpieczeniem finansowym wojsk znajdujących się poza stałymi miejscami dyslokacji.

W sprawdzianie biorą również udział struktury ministerstwa łączności, resortu finansów, ministerstwa przemysłu i handlu, a także Federalnej Agencji Rezerw Państwowych (Rosrezerw).

Ponadto przedsiębiorstwa przemysłu obronnego na południu Rosji przejdą sprawdzian gotowości do wykonania zadań związanych z dostawą i naprawą uzbrojenia i sprzętu wojskowego.

Czytaj więcej: Rosyjska armia w pełnej gotowości bojowej

W czwartek na rozkaz prezydenta Władimira Putina rozpoczęły się niezapowiedziane manewry w wielu regionach Rosji, w tym w okręgach wojskowych obejmujących okupowany Krym i tereny przygraniczne z Ukrainą. Jak poinformowały władze, ćwiczenia mają sprawdzić gotowość bojową jednostek wojskowych w sytuacji wzrastającego zagrożenia dla bezpieczeństwa Rosji; potrwają do 31 sierpnia.

Ćwiczenia odbywają się w ramach przygotowań do strategicznych manewrów Kaukaz-2016, które odbędą się we wrześniu na terenach Okręgów Federalnych: Południowego, Północnokaukaskiego i Krymskiego.

PAP - mini

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.