Reklama

Polityka obronna

Rosja: aresztowano islamskich terrorystów

Fot. Wikimedia
Fot. Wikimedia

Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) poinformowała w sobotę o udaremnieniu działalności międzynarodowej grupy terrorystycznej, składającej się z imigrantów z państw Azji Środkowej, planującej akcje terrorystyczne w Moskwie i Petersburgu. 

"W efekcie przeprowadzonej 12 listopada operacji w Moskwie i Petersburgu zatrzymano 10 terrorystów i wykryto u nich cztery urządzenia wybuchowe o dużej mocy" - głosi komunikat FSB.

Dodano, że dochodzenie prowadzono we współpracy z MSW i służb bezpieczeństwa Tadżykistanu i Kirgistanu.

"Zatrzymani przyznali się do kontaktów z przywódcami zakazanej w Rosji międzynarodowej organizacji Państwo Islamskie działającej na Bliskim Wschodzie, określili cel ataków terrorystycznych i ujawnili listę wspólników na terytorium Rosyjskiej Federacji jak i za granicą" - czytamy w komunikacie.

PAP - mini

 

Reklama

Komentarze (4)

 1. rozbawiony rusofobami

  Zachodnie służby bezpieczeństwa państw zachodnich mogłyby nauczyć się bardzo dużo od Rosjan. Zresztą robią już to niektóre inne kraje i to nie tylko Azji Środkowej. Największym z oczywistych względów partnerem Federacji Rosyjskiej, także w przedmiotowej dziedzinie jest Chińska Republika Ludowa...

  1. drozda

   To prawda. Ichnie mniejszosci islamistow maja zagwozdke: jak sie dadza zlapac zywcem, to juz pozamiatane. Niektorych to calkowicie zniecheca do dzialania. Pewna historia z pocz. lat '90, kiedy porwano jakis ludzi, to sluzby dowiedziawszy sie o ich (porywaczy) tozsamosci porwaly ich bliskich, a nastepnie porabaly i wyslaly ich ciala porywaczom. Efekt piorunujacy, niemozliwy na Zachodzie. Zreszta znamienne jest, ze problem zawsze jest z mniejszoscia islamska, w kazdym zakatku globu, gdzie tylko ona wystepuje.

 2. yaro

  Nie dość, że się przyznali to jeszcze ujawnili wszystko .... trzeba by porozmawiać z Rosjanami jakich technik perswazji używają, że oni tak chętnie wszytko wyjawiają ;)

  1. realista

   @yaro Jakich technik ? Ręczną maszynkę do mięsa, taka błyszcząca. Jak zacznie się wkręcać w nią "klejnoty rodzinne" terrorysty to gwarantuję, że wszystko powie. Niestety ta metoda wymaga posiadania maszynki. Inna technika, zobrazowana w filmie "Uprowadzony" a więc 2 gwoździe i przewód elektryczny, chociaż gwoździe nie są konieczne, jeszcze inna: nasuwasz na delikwenta opony, od stóp do głowy. Bierzesz trochę ropy i podpalasz te opony z tyłu, ale taki mały ogienek, żeby wolno się rozpalało - ta metoda rozpowszechniona jest na terenie Afryki, z powodu dostępu do dużej ilości opon. To są najpopularniejsze metody, stosowane przez szerokie grono specjalistów. One nie są tajemnicą. Można dołozyc jeszcze metalowe łóżko jako ruszt, krzesło itd. Podtapianie jest niemodne, bo bmarnuje się wodę. No chyba, że wiadro z wodą...

 3. Podbipięta

  Spoko.Za 50 lat większość obywateli moskiewskiego państwa to będą islamiści czy muzułmanie czy jak ich tam zwał.Teraz to już coś 20 %.A na Zachdzie to z 50 lat póżniej to nastąpi moskiewskie robaczki.

  1. Janusz

   Na twoje nieszczęście w Rosji jest ok 10% muzułmanów, nie 20%, nie mniej muzułmańskie masz Niemcy, Francję i Wielką Brytanię, w których większość muzułmanów to przyjezdni, a część nawet nie zna języka kraju, do którego przyjechała. Zresztą ten artykuł jest przykładem, jak w Rosji postępują z tymi, którzy się słabo asymilują (chodzi mi przede wszystkim o asymilacje z obecnym ustrojem).

  2. Naucz się liczyć

   W Anglii w kilku miastach jest 96% muzułmanów , w Brukseli 50%. Jesteś pewien że nie będziemy pierwsi? Ja wiem ze duża część ludzi na portalu oddała by się w niewolę muzułmanom żeby tylko ruscy też mieli z nimi kłopot.

 4. Kazik

  Śledczy uznali, że można zakończyć przesłuchanie, po tym jak terroryści przyznali się do bycia potomkami cywilizacji Majów i kontaktów towarzyskich z Kim Dzong Unem. Chcieli przyznać się też do do zeszłotygodniowej wizyty na Księżycu, ale agenci FSB powiedzieli, że to co już mają wystarczy im i nie muszą.

Reklama