Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Radia Thales dla armii amerykańskiej

Fot. thalesgroup.com
Fot. thalesgroup.com

Thales zdobył kontrakt o wartości 37 milionów USD od U.S. Army, aby wyposażyć nowo utworzone brygady szybkiego wsparcia (SFAB) w ulepszone multi-zakresowe radio Inter-Intra Team (IMBITR) - pierwsze dwukanałowe, certyfikowane radio sieciowe usprawniające łączność na szczeblu taktycznym i zapewniające interoperacyjność sił połączonych i koalicyjnych.

Podstawową misją jednostek SFAB jest zapewnienie wielofunkcyjnej zdolności doradczej, aby wspierać działania w zakresie bezpieczeństwa i budować potencjał militarny partnerów na całym świecie, umożliwiając szybką reakcję podczas misji. Nowe rozwiązanie wprowadza najnowocześniejszą technologię do systemów komunikacyjnych i zapewnia żołnierzom taktyczną przewagę. Dzięki wiodącemu w branży trybowi pracy sieciowej o wysokiej przepustowości, nowy sprzęt zapewnia możliwość realizacji zadań w wymagającym środowisku, typowym dla operacji sił specjalnych.

Czytaj też: Grom kupił mobilne systemy łączności

IMBITR – Improved Multiband Inter-Intra Team Radio – to pierwsze na świecie dwukanałowe ręczne radio sieciowe z wbudowanym trybem pracy Tactical Scalable MANET (TSMTM). Zapewni żołnierzom SFAB możliwość jednoczesnego korzystania z kanału udostępniającego kluczowe funkcje łączności wąskopasmowej i taktycznej łączności satelitarnej oraz z kanału szerokopasmowego umożliwiającego pracę w mobilnych sieciach ad-hoc. Urządzenia zapewniają równoczesną, niezawodną transmisję głosu, danych i sygnałów wideo za pośrednictwem sieci, zwiększając świadomość sytuacyjną i usprawniając podejmowanie decyzji w czasie rzeczywistym.
Wyprodukowane w USA radiostacje z rodziny MBITR są sprawdzone w warunkach bojowych i znane z niezawodności w najbardziej surowym środowisku.

Wykorzystując dziesięciolecia doświadczeń, Grupa Thales dostarczyła ponad 800 tys. radiostacji taktycznych na całym świecie.

Reklama

Komentarze

    Reklama