Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

PZL Mielec dostarczy i zamontuje system FIS dla Bryzy

Fot. PZL Mielec
Fot. PZL Mielec

Inspektorat Uzbrojenia zawarł z Polskimi Zakładami Lotniczymi Sp. z o.o. w Mielcu umowę na dostawę i montaż systemów do kontroli z powietrza (Flight Inspection System - FIS).  

Do 28.06.2019 r. wykonawca zamontuje na dwóch samolotach M28B/PT urządzenia systemu, który przeznaczony jest do kontroli z powietrza środków ubezpieczenia lotów, radiowej łączności lotniczej oraz procedur przyrządowego podejścia do lądowania na lotniskach i lądowiskach Sił Zbrojnych RP. Wartość umowy wynosi 42,5 mln zł.

Umowę podpisali szef Szefostwa Techniki Lotniczej cz.p.o płk Adam Marciniak, Prezes Zarządu - Dyrektor Naczelny Janusz Zakręcki oraz Członek Zarządu - Dyrektor Serwisu i Prób w Locie Artur Wojtas.

 

Reklama

Komentarze (5)

 1. as

  Jestesmy rynkiem zbytu, juz nie ma polskiego przemyslu lotniczego

 2. Willgraf

  skąd oni biorą te ceny ??? to jak zestaw nagłośnieniowy Alpine najwyzszy model wraz alufelgami od Brabusa w cenie małolitrazowego samochodu za sztuke ..a wszystko zamontowane w Trabancie

 3. Mietek

  To tyle co BH golas używka. "Zamówienie pocieszenia".

 4. tryt

  42,5 mln zł? Więcej niż same samoloty? Super

  1. CB

   To akurat nic nadzwyczajnego. Często sprzęt zainstalowany na pokładzie jest dużo droższy niż sam "nosiciel". Przykładowo "goły" śmigłowiec transportowy potrafi kosztować kilka razy mniej, niż wersja specjalistyczna, czego nie potrafią zrozumieć niektórzy tu piszący i z uporem maniaka dzielą koszty przez liczbę, próbując udowodnić ile razy przepłaciliśmy... Podobnie zresztą bywa przecież tuż koło nas, w motoryzacji. Zwykła platforma czy skrzynia kosztuje kilka razy mniej niż zrobiona na niej zabudowa np. pożarnicza czy ratunkowa.

 5. men

  Sorry ale nie ogarniam, ok 50mln za jak rozumiem system(2 kpl) do monitoringu działania urządzeń lotniskowych? , może specjalista się wypowie jakowyś, co to za kosmiczna technologia?.

Reklama