Putin i Łukaszenka rozmawiali o zatrzymanych pod Mińskiem Rosjanach

7 sierpnia 2020, 14:08
1024px-Putin_with_Alexander_Lukashenko_2015
Fot. kremlin.ru
Reklama

Prezydenci Rosji i Białorusi: Władimir Putin i Alaksandr Łukaszenka rozmawiali w piątek telefonicznie o zatrzymanych pod Mińskiem 33 obywatelach rosyjskich; Putin wyraził przekonanie, że sytuacja będzie uregulowana w duchu wzajemnego zrozumienia - podał Kreml.

W krótkim komunikacie po rozmowach Kreml przekazał, że prezydenci omówili "aktualne kwestie dalszego rozwoju bratnich stosunków" pomiędzy oboma krajami.

Przywódcy omówili kwestię zatrzymanych Rosjan i strona rosyjska "wyraziła przekonanie, że sytuacja, która powstała zostanie uregulowana w duchu wzajemnego zrozumienia, charakterystycznego dla współpracy obu krajów" - czytamy w oświadczeniu służb prasowych.

Moskwa — jak zapewnił Kreml — jest zainteresowana utrzymaniem stabilnej sytuacji wewnętrznej na Białorusi i tym, by wybory prezydenckie 9 sierpnia odbyły się w spokojnej atmosferze.

O rozmowie przywódców poinformowała także państwowa białoruska agencja BiełTA. "Prezydenci ustalili, że każdy fakt zostanie zbadany w sposób rzeczowy i staranny, tak aby ustalone zostały prawdziwe przyczyny powstałej sytuacji, a winni zostali znalezieni i pociągnięci do odpowiedzialności" - relacjonuje BiełTA.

29 lipca Mińsk ogłosił, że na terytorium Białorusi zatrzymano 33 Rosjan – najemników z rosyjskiej tzw. prywatnej firmy wojskowej, nazywanej "grupą Wagnera", od domniemanego pseudonimu dowódcy. Według strony białoruskiej mieli oni przeniknąć na terytorium Białorusi, w celu zdestabilizowania sytuacji przed wyborami prezydenckimi. Rosja zaś twierdzi, że mężczyźni przebywali na Białorusi tymczasowo, zatrzymując się w czasie podróży do krajów trzecich. MSZ Moskwy zażądało uwolnienia zatrzymanych.

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 37
Reklama
Fanek kacapkow
niedziela, 9 sierpnia 2020, 12:43

Ten Putin przy Łukaszence wygląda jak wychudzony mikrusek.

Krzydra
sobota, 8 sierpnia 2020, 23:33

W lasach Białorusi i na polach biwakowych jest sporo turystów Z Rosji

Lach
sobota, 8 sierpnia 2020, 13:29

Jak powiadają rosyjscy żołnierze : "Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma"

Feliks
sobota, 8 sierpnia 2020, 10:42

Łukaszenko uważaj na Władimira groźnego !

Sekuta
sobota, 8 sierpnia 2020, 10:41

Białorusini to nie Rosjanie

Iwan
sobota, 8 sierpnia 2020, 18:33

Białorusini to Rosjanie, nawet język jest ten sam. I niedługo Białoruś będzie częścią Wielkiej Rosji a natowskie pyskowanie nic tu nie da :)

spoko
sobota, 8 sierpnia 2020, 21:50

Iwan Bialorusini jeszcze nie rosjanie Rosjanie to obywatele FR np buriaci itp

archipelag Gułag
sobota, 8 sierpnia 2020, 21:24

ajwanku idź ty lepiej pilnuj Syberii przed Chińczykami tymbardziej że zgniły zachód płaci ludziom za antyputinowskie demonstracje w Chabarowsku,no paszoł!

sobota, 8 sierpnia 2020, 19:04

Białorusini

X
piątek, 7 sierpnia 2020, 19:26

Rosja wykorzysta swój potencjał nuklearny w przypadku ataku rakietowego na jej terytorium - ostrzegł sztab generalny tego kraju w publikacji zamieszczonej na łamach "Krasnoj Zwiezdy", gazety wydawanej przez ministerstwo obrony. Rosja to zły kraj mongolskich dzikusów.

Iwan
sobota, 8 sierpnia 2020, 18:26

Po to właśnie jest ten arsenał, żeby afroamerykański dzikus z USArela wiedział, że gdy podskoczy Rosji zostanie szybko wbity w glebę, poniał polski ratlerek ? :) A to że polki będą gwałcone przez afroamerykańską dzicz i jeszcze będziecie musieli za to płacić grube miliardy, to nas nic nie obchodzi, my sie z tego śmiejemy, totalny upadek hahaha :)

niedziela, 9 sierpnia 2020, 10:39

Ty naprawde chcesz sie zmienic w mała radioaktywna chmurke ruski idioto.

yaro
piątek, 7 sierpnia 2020, 17:00

To tylko początek artykułu, więcej nie uda mi się chyba zamieścić ....... Ale alternatywne głosy w tym wydarzeniu należy publikować ..... Aresztowanie 33 Rosjan w Mińsku było prowokacją ukraińskich służb specjalnych. "Komsomolskaja Prawda" zdała sobie sprawę z sensacyjnych szczegółów tego, jak szpiedzy „Niepodległego” próbowali wplątać Białoruś i Rosję. 29 lipca zatrzymano w Mińsku 33 Rosjan. Wszyscy zostali ochrzczeni jako oddział PKW - prywatnej kompanii wojskowej „Wagner”, oskarżony o „przygotowywanie się do wzięcia udziału w masowych zamieszkach” i skierowany do zatrzymanych wcześniej lokalnych opozycjonistów Siergieja Tichanowskiego i Nikołaja Statkiewicza. Większość tej grupy walczyła w Donbasie po stronie milicji, a Kijów już zażądał ich ekstradycji. Tymczasem kompleksowy audyt rosyjskich organów ścigania pokazuje, że ci, którzy postanowili zarobić dodatkowe pieniądze podczas pilnowania za granicą ... byli po prostu wykorzystywani po ciemku. REKRUTACJA Według naszego źródła w rosyjskich służbach specjalnych, rekrutacja grupy rozpoczęła się od wezwania z Syrii. Niejaki „Siergiej Pietrowicz” zadzwonił do byłych (to ważne) bojowników tzw. PKW „Wagnera” z kuszącą propozycją pracy przy ochronie obiektów naftowych w Syrii. W tym samym czasie telefony komórkowe wyświetlały kod Republiki Arabskiej (+ 963-931-42-562), jednak, jak się później okazało, był to numer wirtualny. Nie jest rejestrowany w sieciach komórkowych, jego lokalizacji nie da się określić, dostępne są z niego tylko połączenia wychodzące. „Siergiej Pietrowicz” nie szczędził czasu, nazywając „żołnierza fortuny”, pytając o ich militarną przeszłość. Powiedzmy, że musi reprezentować poziom doświadczenia i szkolenia. Jak subtelny psycholog, był faktycznie zaangażowany w badania wywiadowcze, przebijając wydarzenia i fakty, z których można było wnioskować, że był to zdecydowanie jeden z szefów PMC Wagnera. A nawet wysoką rangę Ministerstwa Obrony. Pułkownik - minimum! Dlatego nikt nie został nawet zaalarmowany, gdy zapytał o umiejętności kierowania Buksami lub o poznanie rosyjskiej armii w strefie ATO. Jeden z weteranów działań wojennych w Donbasie Artem Milyaev (znak wywoławczy „Szaman”) był tak przesiąknięty komunikacją z „Siergiejem Pietrowiczem”, że zgłosił się na ochotnika, aby pomóc mu w rekrutacji grupy do „pracy za granicą”. To poważny facet, zwłaszcza że od połowy maja do negocjacji włączył się cały „kierownik ochrony Rosnieftu” Siergiej Wiktorowicz Bezinsky (choć w Rosji nie ma takiej osoby z takimi danymi, to takiej osoby w sztabie Rosnieftu nie ma). Miał również pocztę na domenie firmy naftowej, gdyby mógł nadal rozumieć te domeny. Nawiasem mówiąc , adres ( info@office-Rosneft.org ) nie jest zarejestrowany w Rosji i przestał działać 31 lipca - dwa dni po aresztowaniu Rosjan.

spoko
sobota, 8 sierpnia 2020, 16:01

Yaro Z tego wynika ze \Rosyjskie Sluzby daly plame\ Rosjanie nic nie wiedzieli o tej Ukrainskiej specakcji:)))) I kto wkleja taki artykul sam Yaro:))) Mowiac jednym slowem Yaro wkleja artykul w ktorym mowa ze Ukrainskie Sluzby wykiwaly Rosyjskie Sluzby Cos nieslychanego:))))

czytelnik D24
sobota, 8 sierpnia 2020, 15:31

Tak się zastanawiałem kiedy przyjdzie jakiś stachanowiec z Olgino no i proszę. Nie zawiodłem się. Mało tego nawet Ukrainę obwinił za to że Łukaszenka kazał aresztować Wagnerowców. Takie "fejkniusy" tylko z farmy trolli.

Fak sejk
sobota, 8 sierpnia 2020, 14:41

Wystarczy z twojego tekstu wychwycić jeden element: "kompleksowy audyt rosyjskich organów ścigania" żeby całość wyrzucić do kosza. Po co marnujesz swój i nasz czas?

Andrew
sobota, 8 sierpnia 2020, 14:19

Yaro jak zawsze bełkot.......po samogonie nie pisz....

Davien
sobota, 8 sierpnia 2020, 11:47

Nawet ci sie nie chciało kupic dobrego translatora Yaruś:) Ale rozumiem ze kazali wybielac Rosje to wybielasz:)

Max
sobota, 8 sierpnia 2020, 09:07

Fascynujące to dochodzenie Sputnika.

Fanek kacapkow
sobota, 8 sierpnia 2020, 01:31

Znowu te Kretyńskie ruskie dyrdymały, rustrolle bez litości dla resztek swojej inteligencji, sieją na prawo i lewo swoją dezinformację, tym razem „jakaś tam ruska prawda” odkrywa ukraiński spisek, No któremu Normalnemu Polakowi chciałoby się cytować „Komsomolską Prawdę”? Tutaj niewielu wie, że jeszcze istnieje, niektórzy może ją pamiętają jako organ ruskich komunistów, a ten nadgorliwy ruskitroll ‚dawaj’ wciska nam alternatywną ruską narrację mówiąc: to nie my, to ukraińcy.

szept
sobota, 8 sierpnia 2020, 00:14

Ale bzdury a raczej komsomolska prawda. Trzeba być matołem aby w to uwierzyć. W Katyniu polskich oficerów zamordowali Niemcy to też komsomolska prawda.

Stirlitz
sobota, 8 sierpnia 2020, 00:06

A teraz spróbuj napisać jeszcze raz tylko już po polsku. Zaczynacie towarzysze sowieccy jechać po dnie. Potraficie tylko zrobić kopiuj wklej bezmyślnie bzdur z propagandy.

Demaskator yaro*nkwd
piątek, 7 sierpnia 2020, 23:53

Żałosny sługus Kremla jesteś. Za niedługo wkleisz tu rewelacje że Katyń to była ukraińska prowokacja. Gdzie ty człowieku w ogóle wynajdujesz takie rewelacje? Jesteś po prostu przygotowany na wszystko i każda dyskusje cytatami że sputnika lub z jakiejś rosyjskiej prasy jak typowy płatny ciool na usługach Kremla. Wstyd dla twej rodziny...

Xylo
piątek, 7 sierpnia 2020, 23:32

Albo jesteś doskonale zorientowany, albo napuszczono Cię w jakimś celu, albo masz turbo wyobraźnie.

spoko
piątek, 7 sierpnia 2020, 16:50

Bratnie stosunki Kreml dazy do posiadania \bratnich stosunkow \ ze wszystkimi swoimi sasiadami tak jak bylo za czasow \Sowieckiego Sojuza\ Problem w tym ze ta wstretna ameryka maci co niektorym w glowach I po tym \zamaceniu\ taka Gruzja Ukraina Estonia Lotwa Litwa nie daza do \bratnich stosonkow z Rosja a wrecz przeciwnie potrafia sie nawet przeciwstawiac tym \bratnim stosunkom\ co za niegodziwcy wierza balamutnej amerykansko\szytowskiej propagandzie PS mam nadzieje zw za ten wpis dostane duzo plusow od fana hehe i innych:)))

złośliwy
sobota, 8 sierpnia 2020, 16:00

Pan da plusa.Za to że próbujesz być dowcipny.Długi Marsz przed tobą:).

spoko
sobota, 8 sierpnia 2020, 19:44

zlosliwy Kto ci powiedzial ze probuje byc dowcipny? Tekst napisalem calkiem powaznie zeby zaskarbic sobie przyjazn piewcow Rosji na tym forum z toba na czele:)))

Fanklub Daviena
sobota, 8 sierpnia 2020, 09:59

Bredzisz. Opisane zdarzenie jest prowokacją ukraińskich służb specjalnych, niewątpliwie w porozumieniu z USA i Izraelem i właśnie ta prowokacja zepsuje, ale stosunki Białorusi z Ukrainą i USA, gdy Łukaszenko zakuma, a zakuma, że go Ukraina i USA przekręciły i ośmieszyły. :)

Davien
niedziela, 9 sierpnia 2020, 16:57

Funku sam chciałes: O tym ze zatrzymani to Wagnerowcy osobiscie powiedział niejaki Pieskow, do tego potwierdzając ze to Rosjanie ich wysłali bo mieli podobno jechać do Stambułu przez Mińsk:)) Wiec wg ciebie rzecznik Putina i sam Putin są na garnuszku SBU , CIA i Mossadu??

yaro
niedziela, 9 sierpnia 2020, 07:24

jest ale te gamonie tego nie rozumieją i jak ratlerki będą Cię zakrzykiwać .... nauczyciele powinni zarabiać więcej ....

Davien
poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 18:26

Wow Więc Putin i jego rzecznik sa agentami SBU, CIA i Mossadu??

Pawel
niedziela, 9 sierpnia 2020, 03:09

W uzupełnieniu poprzedniego wpisu, może ich jeszcze skazać z art. 122, 124, 126 kk co w zasadzie byłoby trafniejsze moim zdaniem. No ale Lukaszenko jest prezydentem, wiec bedzie wiedział co z ta .... zrobić, by raz na zawsze pokazać, ze nie życzy sobie takich kukułczych jaj na Białorusi.

Pawel
niedziela, 9 sierpnia 2020, 03:05

Lukaszenko ma dwa wyjścia, nie ośmieszy się i przekaże 33 rosyjskich bohaterów Ukrainie a oni ich zapuszkuja, szkoda by było. Bo Białoruś ma ogromny auta w stosunku do Ukraińskiego systemu karnego. Jest to jedyny kraj w Europie, bo Rosja putinowska to już Azja, który skazując z art. 289 Lug 360 kk da im sumaryczny najwyższy wymiar kary, czyli powiesi ich, bo tak jest na Białorusi wykonywana kara śmierci. W ten sposób chłop pokarze nie tylko, ze ma jaja ale u.... hydrze łeb. A właściwie 33 łby.

spoko
sobota, 8 sierpnia 2020, 19:53

Co Lukaszenka ma kumac jak ta cala akcja zrobiona razem z Putinem Na kremlu historyjke ze specoperacja wymyslili dla pozytecznych i uzytku wewnetrznego Widzialem na youtube 3 pajacow ubranych w jakies mundury na poczatku patriotyczna piosenka a potem rozpowszechnianie kremlowskiej propagandy Jakie to zalosne

Whiro
sobota, 8 sierpnia 2020, 18:12

Jestem ciekaw jakich służb jesteś Ty dziełem? Popijawy w fsb?

czytelnik D24
sobota, 8 sierpnia 2020, 17:05

I jest kolejny stachanowiec z Olgino - chociaż mam podejrzenia że to ten sam troll co yaro.

Fanek cacapkow
sobota, 8 sierpnia 2020, 01:40

Tak, dostaniesz order Red Army od ich szefa ps. ‚Gadzina’ i bon zniżkowy na zakup terenowej ŁADY z 2025r. Hehe

Tweets Defence24