Przemysł Zbrojeniowy

Znakomity rok tureckiej zbrojeniówki

Fot. J. Sabak
Fot. J. Sabak

Media tureckie poinformowały, że w minionym roku przemysł sektora zbrojeniowego i lotniczego wyeksportował towary o wartości przekraczającej 2 mld USD. To wzrost rok do roku o 17 procent.

Zgodnie z danymi przekazanymi mediom przez Turecką Radę do Spraw Eksportu, wartość eksportu tureckiego przemysłu zbrojeniowego i lotniczego wyniosła w minionym roku 2,035 mld USD, osiągając kwotę najwyższą w historii. W 2018 r. oba sektory przemysłu zanotowały również największą dynamikę wzrostu eksportu. Głównym odbiorcą tureckiego przemysłu obronnego i lotniczego pozostają Stany Zjednoczone, do których wyeksportowano produkty o wartości 726,7 mln USD (wzrost o 5% w stosunku do 2017 r.). Kolejne miejsce zajęły Niemcy, które kupiły wyroby tureckiej zbrojeniówki za kwotę 226,1 mln USD, co stanowi wzrost o 8 procent w stosunku do roku poprzedniego.

Największą dynamikę wzrostu eksportu w omawianych sektorach przemysłu zanotowano w relacjach z Omanem, gdzie - w stosunku do roku 2017 - eksport wzrósł o 1046 procent, osiągając wartość 153,4 mln USD.

Ogólna wartość eksportu produktów tureckich wyniosła w roku 2018 168,1 mld USD, co stanowi wzrost o 7,1 procent w stosunku do roku 2017.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.