Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Zmiany w spółkach PGZ. Maskpol z nowym prezesem

Fot. Maskpol
Fot. Maskpol

Z dniem 24 września 2018 roku Pan Jakub Banaś rozpoczyna pełnienie obowiązków Prezesa PSO Maskpol - poinformowała należąca do PGZ spółka. 

Decyzje o zmianie prezesa w Maskpol podjął Witold Słowik, który od 21 września pełni obowiązki prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej. 

Jak informuje Maskpol objęcie stanowiska prezesa przez Jakuba Banasia to początek zmian w PGZ mających na celu uzdrowienie sytuacji w polskim przemyśle zbrojeniowym.

Przez swoje życie zawodowe Jakub Banaś związany był z sektorem prywatnym. Jest specjalistą z zakresu restrukturyzacji przedsiębiorstw. Na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu przygotowuje obecnie doktorat wdrożeniowy z restrukturyzacji przemysłu zbrojeniowego.

Poprzednim prezesem Maskpolu był Ładysław Piasecki, który pełnił tą funkcję od czerwca 2017 roku. 

Reklama

Komentarze (13)

 1. sprawiedliwy

  Z formalnego punktu widzenia, czy prezes innej firmy (W. Słowik) może podejmować takie decyzje? To chyba kompetencje Rady Nadzorczej Maskpolu. Jeśli było inaczej, to może oznaczać poważne złamanie prawa.

 2. Taghmata Omnissiah

  @Nikt, MAPA odpadła na rzecz Bigosu lub jego wariacji który uzasadnia, zasadność wydania grantu w bodaj wysokości 6 milionów złotych na opracowanie nowego ale starego wzoru kamuflażu. Inaczej trzeba by było się pewnemu Instytutowi tłumaczyć na co on wydał te miliony i gdzie one zniknęły.

 3. wqq

  Zadaniem firm zrzeszonych w PGZ nie jest produkcja nowoczesnego sprzętu bojowego jakby ktoś mógł przypuszczać . Te firmy mają tworzyć obszerne zarządy celem zatrudniania dyrektorów i prezesów . Sądząc po jakości produkowanego uzbrojenia właśnie intratne posady są celem samym w sobie stąd ta nieustająca karuzela stanowisk a zaawansowane uzbrojenie i tak trzeba będzie kupić w USA .

 4. Rzyt

  Socjalizm demokratyczny w tym kraju jest idealny

 5. dżolanta dżejsika

  Po miesiącu prezesury odprawa się też należy? To może każdy z posłów na zmianę, co?

 6. andys

  Intryguje mnie sprawa ex-prezesów. Jest ich juz bardzo dużo, znacznie wiecej niz potencjalnych stanowisk. Formalnie są to fachowcy, kompetentni specjalisci zarządzania. Tylko niektórych z nich zatrudni sektor prywatny.

 7. W kółko restrukturyzacja, a pomysłów na nowe wyroby brak. Poza tym te zakłady to także ludzie, którzy mają rodziny i muszą je jakoś utrzymać, a tu ciągle niepewność jutra. Szumnymi hasłami jeszcze nikt się w życiu nie najadł.

 8. pike

  @AS Jest tyle roboty, że nie ma kiedy taczek załadować.

 9. Lord Godar

  Nic tak często ,szybko i sprawnie w przemyśle zbrojeniowym , nie idzie nam jak wymiana prezesów firm . Mogli by się inni od nas uczyć ...

 10. As

  Jeden Prezes lo odprawę drugi do roboty i jak tu się zajmować produkcją nowoczesnych wyrobów?

 11. Nikt

  Wszystko fajnie a kiedy nowe mundury z kamuflażem MAPA ?

 12. pęknięty korpus Pioruna

  brawo. przez poprzednie 8 lat ,,,,,,,,, nie było tylu prezesów co teraz

 13. Pitek1

  Czy jakość produktów z Maskpolu i Lubawy jest taka sama czy produkty jednej z firm są lepsze?

Reklama