Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Zmiana w zarządzie Bumaru-Łabędy

PT-91 jest jednym z symboli zakładu Bumar-Łabędy
PT-91 jest jednym z symboli zakładu Bumar-Łabędy

Rada Nadzorcza Zakładów Mechanicznych „BUMAR-ŁABĘDY” S.A. odwołała Monikę Kruczek ze stanowiska członka zarządu i dyrektora ds. technicznych.

Reklama

W komunikacie Bumar podaje, że Monika Kruczek została odwołana decyzją rady nadzorczej w dniu 21 lipca 2022 roku. Monika Kruczek była członkiem zarządu Bumar-Łabędy S.A. od lipca 2018 roku. Pełniła też funkcję dyrektora produkcji tej firmy, jak również funkcję dyrektora produkcji i relacji społecznych. Od kwietnia do przełomu sierpnia i września 2021 roku czasowo pełniła obowiązki prezesa zarządu spółki.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Rada Nadzorcza podjęła również uchwały w sprawach przeprowadzenia postępowania kwalifikacyjnego oraz ogłoszenia konkursu na stanowisko członka zarządu - dyrektora ds. technicznych spółki Zakłady Mechaniczne „BUMAR-ŁABĘDY"  S.A.

Reklama

Obecnie zarząd gliwickiej spółki składa się z dwóch osób. Stanowisko prezesa sprawuje od września 2021 roku Edyta Szymańska, z kolei funkcję członka zarządu i dyrektora ds. produkcji oraz relacji społecznych sprawuje Sławomir Jagosz.

Gliwicki Bumar jest głównym wykonawcą programu modernizacji czołgów Leopard 2 do standardu Leopard 2PL. Realizuje również remonty i modyfikacje czołgów T-72 oraz PT-91 Twardy, jak i wozów towarzyszących, w rodzaju WZT-3.

Reklama

Komentarze (2)

  1. Greedo

    A teraz poprosimy informację o odprawie i o przyczynach odwołania. Chciałbym wierzyć,że to nie jest decyzja polityczna.

  2. szczebelek

    Jak oni mają tam prowadzić terminowe modernizacje jak każda zmiana w RN ma swoje konsekwencje

Reklama