Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Zaprezentowano nową wersję samolotu C295W

Zaprezentowano publicznie nową wersję samolotu C295 – fot. www.forcesdz.com
Zaprezentowano publicznie nową wersję samolotu C295 – fot. www.forcesdz.com

Koncern Airbus Military zaprezentował nową wersję wielozadaniowego samolotu C295 z wingletami i ulepszonymi silnikami PW127 (Pratt & Whitney).Prezentacja samolotu C295W odbyła się w Sewilli 29 maja br. i jak wyjaśniał przedstawiciel producenta nowa wersja będzie miała lepsze właściwości lotne, a w szczególności zmniejszone o 3-6% zużycie paliwa. Ma to być bazowa wersja samolotu C295 od czwartego kwartału 2014 r. (planowana data uzyskaniu wszystkich certyfikatów dla maszyny). To także w oparciu o nią maja być prowadzone prace nad samolotem wczesnego ostrzegania z anteną radaru zamontowaną podobnie jak na samolotach AWACS.

Zobacz także: Samolot transportowy EADS-CASA C-295M

Zaprezentowana wersja ma być lepiej przystosowana do działania w wyższych temperaturach i z wyżej położonych lotnisk. Jest ona szczególnie dopasowana pod klientów spoza Europy, szczególnie potencjalnych nabywców z Południowej Ameryki i Azji.

Zwiększył się m.in. o około 700 m pułap samolotu (7470 m przy masie startowej 21 t), o około 1 tonę udźwig oraz o 30 minut długość lotu (7,5 godziny dla wersji transportowej i około 9 h dla wersji z radarem wczesnego ostrzegania).

Przeczytaj również: EASA wydaje certyfikat dla A400M Atlas

(MD)
Reklama

Komentarze

    Reklama