Przemysł Zbrojeniowy

WZL1 prowadzą rozmowy dotyczące programów śmigłowcowych

Fot. WZL

Potencjał i możliwości rozwojowe Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 1 S.A. (WZL1) sprawiły, że przedsiębiorstwo stało się doskonałym partnerem biznesowym dla wielu podmiotów. Firma jest gotowa do realizacji różnorodnych zadań, co doskonale zaprezentowała w Kielcach.

Artykuł sponsorowany, partner publikacji WZL1

Spółka uczestniczyła w tegorocznej edycji targów MSPO, podczas których partycypowała w licznych rozmowach biznesowych. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego okazał się również doskonałym miejscem do organizacji spotkania delegacji WZL1 i PGZ z przedstawicielami PZL-Świdnik. Przedyskutowano kwestie dotyczące współpracy pomiędzy podmiotami w zakresie obecnych, ale i przyszłych programów śmigłowcowych.

Fot. WZL

Czytaj też

W 2019 roku Skarb Państwa, reprezentowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej, podpisał umowę na dostawę czterech śmigłowców AW101 dla Marynarki Wojennej RP, której głównym wykonawcą jest PZL-Świdnik, a głównym beneficjentem offsetu stały się Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A.. W 2020 roku parafowano umowę w sprawie Wykonania Zobowiązań Offsetowych oraz Umów licencyjnych związanych z zakupem tych platform. Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. zostały wskazane jako Centrum Wsparcia Eksploatacji Śmigłowców Sił Zbrojnych RP i główny offsetobiorca.

Firma dostosowała posiadaną infrastrukturę, zgodnie z wytycznymi offsetodawcy, do wymagań obsługiwania technicznego AW101. Umożliwi to w następnych etapach pozyskanie unikatowego „know-how". WZL1 to Spółka z wieloletnim doświadczeniem w branży lotniczej ze świetnie wyszkoloną kadrą, rozwiniętą infrastrukturą oraz nowoczesnym systemem zarządzania. Wszystko to pozwala firmie nie tylko z powodzeniem uczestniczyć w licznych programach narodowych takich jak np. WISŁA, WIZJER, KRUK czy CSAR ZOP, ale także nieustannie doskonalić się, przystosowywać do zmieniających się trendów światowych oraz wychodzić naprzeciw oczekiwaniom obecnych i przyszłych klientów Spółki.

Fot. WZL

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. (WZL1), z siedzibą w Łodzi i oddziałem w Dęblinie, to jeden z liderów wśród spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Przez 75 lat przedsiębiorstwo ściśle związane jest z branżą lotniczą, a od przeszło 60 lat specjalizuje się w obsługach, serwisowaniu i naprawach głównych śmigłowców. Swoje usługi świadczy zarówno dla Lotnictwa Sił Zbrojnych RP, jak i dla zagranicznych partnerów biznesowych. Podstawową i kluczową działalnością WZL1 są naprawy główne, remonty, obsługi i modernizacje śmigłowców Mi-8, Mi-14, Mi-17, Mi-24, silników lotniczych rodziny TW3-117 oraz obsługi samolotów szkolnych, wojskowych i cywilnych. WZL1 zostały również wskazane jako Centrum Wsparcia Eksploatacji (Centrum Serwisowe) Śmigłowców AW 101 Merlin dla Sił Zbrojnych RP.

Artykuł sponsorowany, partner publikacji WZL1

Komentarze (2)

 1. Valdi

  Wzl1 już po 80 mln PLN ? Gdzie poszła kasa?

  1. Kordian

   Spytaj Tuska lub Rostowskiego

 2. marian123

  Nie rozumiem jednej rzeczy: w Polsce silniki do śmigłowców rozkładane są na części pierwsze podczas serwisowania a więc i znajomość każdej z nich jest doskonała. Co za problem żeby taki silnik ulepszyć zamiast kupować zza granicy ? Mamy przecież inżynierów.