Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Wyniki finansowe HSW powyżej planu

Fot. HSW
Fot. HSW

Jak informuje Huta Stalowa Wola przez pierwszych 10 miesięcy 2018 r. spółka wypracowała zysk netto w wysokości 30 568,9 tys. zł. 

Jak możemy przeczytać w komunikacie prasowym HSW jest to wynik lepszy od zeszłorocznego w tym samym okresie o 34,3 mln zł a spółka odpracowuje tym samym wieloletnie straty, a także poprawiła efektywność produkcyjną i finansową. Uzyskany wynik za 10 miesięcy w 2018 r. jest lepszy od planowanego o 32 601,8 tys. zł.  Plan zakładał bowiem wynik netto na poziomie - 2 032,9 tys. zł. 

Wyniki finansowe HSW SA za 10 miesięcy br. przekraczają w związku z tym o ponad 14,5 mln zł planowany na 16 mln zł zysk netto za cały 2018 rok.

Kolejny miesiąc dobrych wyników pokazuje, że udało się nam utrwalić pozytywne zmiany wprowadzane przez ostatnie 2 lata na poziomie produkcyjnym i technologicznym w Hucie Stalowa Wola S.A. Spółka szybko zbliża się do zakładanego poziomu efektywności

Członek Zarządu 
i Dyrektor Finansowy HSW SA.,  Jacek Kosiński

Huta Stalowa Wola, wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, dostarcza obecnie Wojsku Polskiemu dywizjonowe moduły ogniowe Regina z haubicami samobieżnymi Krab oraz kompanijne moduły ogniowe moździerzy samobieżnych Rak. Na MSPO 2018 HSW pokazała też po raz drugi na MSPO model rozwijanego w ramach współfinansowanego przez NCBiR programu Nowego Pływającego Bojowego Wozu Piechoty Borsuk.

W spółce trwają też zaawansowane prace nad wieżą bezzałogową ZSSW-30 (realizowane w konsorcjum z WB Electronics). System ten wejdzie na uzbrojenie KTO Rosomak, jak i właśnie wozów Borsuk. W ofercie spółki znajdują się też m.in. systemy minowania narzutowego Baobab, haubice samobieżne Kryl czy wyrzutnie rakietowe Langusta 2.

 

Reklama

Komentarze (4)

 1. Taxidriver

  To kiedy będzie coś dla akcjonariuszy ?

 2. Zdzichiu897Z

  Całkowity brak dyskrecji. Tuba na temat zysków się zemści na HSW. MON następne kontrakty będzie bardziej wnikliwe analizował. To są publiczne pieniądze.

 3. hh

  @Olo niestety zanosi się na odwrotny krok czyli PGZ ratując zyski grupy na papierze likwiduje zarząd i kierownictwo i włącza HSW w strukturę PGZ

 4. Olo, UK

  Po rozkreceniu HSW Zarzad powinien przejac stery calego PGZ.

Reklama