Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Wybrano serwis dla symulatorów misji samolotu F-16

Fot. MON
Fot. MON

3. Regionalna Baza Logistyczna Wydział Techniki Lotniczej z Kutna w ogłoszeniu o dobrowolnej przejrzystości ex ante poinformowała o dokonaniu wyboru serwisanta symulatora misji FMT i SLT samolotu F-16. Została nim firma Fights On Logistics Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Wyboru zleceniobiorcy dokonano w trybie procedury negocjacyjnej bez publikacji ogłoszenia o zamówieniu, uzasadniając to faktem, iż jedynym producentem symulatorów, których serwisowanie jest przedmiotem zamówienia, jest amerykańska firma 3 Link Training & Simulation Division, jest ona również wyłącznym właścicielem praw własności intelektualnej niezbędnych do zapewnienia kompleksowych dostaw i usług oraz serwisowania.

Z kolei polska spółka Fights On Logistics jest jedyną firmą autoryzowaną przez L3 Link Training & Simulation Division do wykonywania usług serwisowych dla symulatorów PLAF FMT i SLT w Polsce, posiada również wyłączne prawo do korzystania z praw własności oraz zasobów firmy L3, w szczególności dokumentacji, na potrzeby serwisowania symulatorów FMT i SLT samolotów F-16 oraz nie istnieje alternatywne/zastępcze rozwiązanie umożliwiające realizację przedmiotowego zamówienia. Ogólna, całkowita wartość zamówienia wynosi 16 mln 260 tys. PLN.

Reklama

Komentarze (3)

  1. Sem 65

    Wiadomo ze to wałem leci. Zaraz wyciągną ze 100 milionow kosztów. Niech rozpisza wydatki . Co za co . Rozkradaja Polske jak za carycy Katarzyny.

  2. tkm

    Brawo MY! Pierwszy symulator kupiony kilkanaście lat po wprowadzeniu samolotów do linii. Po ile były te efki za sztukę? Jaki jest koszt godziny lotu?

  3. ZuluGulu

    A ja myślałem, że F-16 same się serwisują. Ardzo ciekawy artykuł. Czekam. A informację o przetargu na papier toaletowy dla pilotów F-16

Reklama