Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Współpraca z amerykańskim partnerem istotnie zwiększyła kompetencje Wojskowych Zakładów Elektronicznych [Defence24 TV]

”Inżynierowie firmy Harris podchodzą do nas bardzo otwarcie. Szkolenia nie ograniczyły się tylko do programy w Stanach Zjednoczonych. Cały czas mamy kontakt z naszymi odpowiednikami po drugiej stronie oceanu, m.in. przez regularne telekonferencje” - wyjaśnia specjalnie dla Defence24 Karol Marciniak, kierownik Działu Serwisu GCA2000 w Wojskowych Zakładach Elektronicznych S.A. 

GCA2000 oprócz nowego obszaru lotniczego oznacza dla WZE przeskok technologiczny w dziedzinie radarów. do tej pory spółka posiadała kompetencje dla systemów radarowych opartych na centralnym wzmacniaczu oraz pasywnych systemach radiolokacyjnych.

Karol Marciniak, kierownik Działu Serwisu GCA2000, WZE S.A.

 Dzięki intensywnemu szkoleniu Stanach Zjednoczonych oraz transferowi oprzyrządowania i oprogramowania WZE nabyło zdolności związane z serwisowaniem, modernizacją oraz częściową produkcją radarów opartych na aktywnych modułach nadawczo odbiorczych.

Karol Marciniak, kierownik Działu Serwisu GCA2000, WZE S.A.
Reklama

Komentarze (2)

  1. Harry 2

    Chciałbym zapytać, czy we współpracę z Amerykanami WZE wchodzi bo chce czy z nadania? Tak tylko pytam bo widzę jakąś modę na zakup sprzętu w USA (F16, Wisła, HOMAR.... Poprzedni minister w MONie był zainteresowany śmigłowcami APACHE). Ręczę, że ta współpraca odbije nam się czkawką.

  2. As

    Słowo Kompetencje jest bardzo popularne w tekstach o naszych zakładach i na tyle enigmatyczne, że może oznaczać sporo lub prawie nic.

Reklama