Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

World Defence Show 2022: PGZ z ofertą dla państw Bliskiego Wschodu

Autor. PGZ

Polska Grupa Zbrojeniowa prezentuje ofertę dla rynków Bliskiego Wschodu oraz Afryki na targach World Defence Show 2022 w stolicy Królestwa Arabii Saudyjskiej.

Reklama

Kryzys ukraiński - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Jak czytamy w komunikacie PGZ S.A., grupa jest obecna na targach World Defence Show (WDS) odbywających się w dniach od 6 do 9 marca 2022 r. w Rijadzie. Jest to pierwsza edycja tej rangi imprezy targowej, poświęcona sektorowi obronnemu. Organizowana jest na terytorium Królestwa Arabii Saudyjskiej.

Autor. PGZ
Polska Grupa Zbrojeniowa zaangażowana jest aktualnie w szereg projektów eksportowych nakierowanych na rynki krajów Afryki oraz Półwyspu Arabskiego. Nasza obecność w nadchodzących dniach w Rijadzie to okazja do kontynuacji rozpoczętych już rozmów, ale także szansa do promowania poszukiwanych w regionie systemów artyleryjskich i radiolokacyjnych, optoelektroniki czy broni osobistej.
Sebastian Chwałek, prezes zarządu PGZ S.A.

Odwiedzający stoisko PGZ mogą zapoznać się m.in. z:

Reklama
 • Modułowym Systemem Broni Strzeleckiej MSBS z Fabryki Broni „Łucznik"-Radom sp. z o.o.,
 • Lekkim Moździerzem Piechoty LMP-2017 z Zakładów Mechanicznych „Tarnów" S.A.,
 • Wyposażeniem indywidualnym oraz ochroną balistyczną z Maskpol S.A.,
 • Bogatą ofertą systemów optoelektronicznych z PCO S.A.,
 • Przenośnym Przeciwlotniczym Zestawem Rakietowym PIORUN oraz innymi produktami MESKO S.A.,
 • Systemami minowania z Belma S.A. oraz wyrobami produkcji Nitro-Chem S.A.
Autor. PGZ

Na targach WDS promowane są także produkty m.in. HSW S.A., Rosomak S.A., WZL nr 2 S.A. oraz OBR CTM S.A. i WCBKT S.A.

Targi odbywają się pod patronatem General Authority for Military Industries (GAMI) – państwowej instytucji, utworzonej w celu nadzorowania oraz rozwoju saudyjskiego przemysłu zbrojeniowego.

Autor. PGZ
Reklama

Komentarze (1)

 1. biały

  PGZ mogli by ogarnoć w końcu drona z programu Orlik ,,, nie ogarniam w 2018 wygrali przetarg niby dron gotowy a teraz okazało się że płatowiec źle się sprawuje po zamontowaniu głowicy ,, lol a WB- elekttronic nie został dopuszczony do przetargu mimo iż posiadał drona któy spełniał wszystkie kryteria , i tak wojna na wschodzie a my dronów dalej nie mamy , zapewne teraz jak muszą przebudować płatowiec drona to zajmie im to kolejne 3 lata najmniej , no kur,,,ka wodna

  1. Polak Mały

   Jak się robi przetarg (zamówienia publiczne) to nikt na tym nie zarabia poza firmą która wygrała przetarg. A jak z wolnej ręki to parę osób może na tym nieźle zarobić.

  2. sTERNIK PODLODOWY

   To nie był przetarg tylko ukryte dofinansowanie PGZ. Dali im kasę żeby pokazać jak świetnie sobie spółki grupy PGZ radzą. No i wyszło jak sobie świetnie radzą. 80 lat temu w środku lasu, bez użycia koparek, ciężarówek, dźwigów, komputerów, Autocadów w 2 lata wybudowano fabrykę produkującą haubice. Marzec 1937-czerwiec 1939. Gdyby teraz obecna ekipa miała zrobić to samo to zajęłoby im to z 10 lat i następne 5 lat na uruchomienie produkcji.

Reklama