Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Works 11 z ofertą dla sił Obrony Terytorialnej [Defence24.pl TV]

Fot. Defence24.pl
Fot. Defence24.pl

Mamy szeroką ofertę przeznaczoną dla wojsk Obrony Terytorialnej, która będzie wykorzystywała sprzęt doskonale znany w Wojsku Polskim od lat, wyposażony w nowego rodzaju amunicję i celowniki - mówił w rozmowie z Defence24.pl Michał Lubiński Prezes Zarządu Works 11, podczas tegorocznej edycji targów w Kielcach. 

Reklama

Propozycje Works 11 dla wojsk Obrony Terytorialnej to amunicja dedykowana do ciężkich granatników SPG-9 oraz granatników przeciwpancernych RPG-7. Jak podkreślał Michał Lubiński, jest to amunicja o zwiększonym rykoszetowaniu i donośności. Co więcej, dla wojsk OT firma proponuje również najnowszy produkt, czyli amunicję termobaryczną, której siłę obalającą stanowi różnica ciśnień. Służbom porządku publicznego firma Works 11 proponuje szeroką ofertę, przeznaczoną przede wszystkim dla policji i służby więziennej. Jest to mianowicie amunicja nieraniąca 40x46, która - jak podkreśla przedstawiciel firmy - z powodzeniem wykorzystywana jest w Kanadzie czy USA. 

Czytaj więcej: Nowy Serwis Specjalny MSPO.Defence24.pl - Informacje i analizy z Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Zapraszamy!

Jak podkreślał Michał Lubiński, firma zaprezentowała podczas MSPO różnego rodzaju sprzęt i uzbrojenie, w tym karabin szybkostrzelny M3D - najnowsza wersja karabinu lotniczego, przeznaczonego do użytkowania przez wojska specjalne i lądowe. Na stoisku Works 11 można było również zobaczyć Minigun M134, czyli produkt dostarczany wcześniej do śmigłowców i wojsk specjalnych. W ofercie firmy znajduje się również "natowski" moździerz ANTOS 60 mm. 

Reklama
Reklama

Komentarze (5)

 1. Marek1

  ..."amunicja o zwiększonym rykoszetowaniu" ... co to jest za dziwo ?

 2. Afgan

  Amunicja do RPG-7 i SPG-9 pochodzi zapewne z Rumunii albo Bułgarii. W naszym kraju okazało się ZBYT SKOMPLIKOWANE opracowanie amunicji tandemowej, której konstrukcja jest trywialnie prosta prosta, ale SKOKOWO PODNOSI SKUTECZNOŚĆ takich właśnie broni jak RPG-7 czy SPG-9, która jest co prawda przestarzała, ale niestety mamy tego dużo i co gorsza nie mamy nic lepszego w tej kategorii uzbrojenia (oprócz nielicznych pancerzownic Carl Gustav w jednostkach specjalnych). No cóż, w Polsce jednak lepiej pracować nad przekrojami broni, a w tej dziedzinie jesteśmy niekwestionowanym liderem światowym ;P

  1. Extern

   No właśnie, to jest aż zastanawiające że taki Dazamet ani Mesko nie mają w ofercie nowoczesnej amunicji do granatników których w WP jest tak dużo. Na oko wydaje się przecież że jest to rubelek wart nawet przyklęknięcia, a tu nic.

 3. Bfg

  Ta firma coś produkuke czy jest tylko przedstawicielstwem innych ???

  1. Extern

   Głównie pośrednik, mają jednak produkt który sprzedają pod własną marką, czyli sportowy półautomatyczny karabinek oparty na AKM. Jednak raczej też go sami nie produkują tylko zlecają jego wytwarzanie krajowym zakładom rusznikarskim.

 4. rozczochrany

  Z tego co wiem to maja rusznikarnię, gdzie remontują i przerabiają karabinki kałasznikowa na wersję cywilną a poza tym to firma handlowa.

 5. Podbipięta

  Z tego dla OT to tylko granaty do SPG 9 i RPG 7 ,zapewne bułgarskie.

Reklama