Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Wojsko modernizuje symulator Sokołów

Fot. por. Bogdan Oleksiewicz via 25bkpow.wp.mil.pl
Fot. por. Bogdan Oleksiewicz via 25bkpow.wp.mil.pl

Inspektorat Uzbrojenia zamieścił informację dotyczącą analizy rynku w zakresie modernizacji symulatora lotu „Klaudia” do śmigłowca W-3WA Sokół. Jest to zaproszenie do składania ofert przez przedsiębiorstwa dysponujące zdolnością do modernizacji urządzenia.

Zakres prac, o których mowa w komunikacie Inspektoratu Uzbrojenia, obejmuje, między innymi, dostosowanie kabiny symulatora do wyglądu kabiny rzeczywistego śmigłowca W-3WA Sokół, w tym modernizację wyposażenia, układu wizualizacji, unowocześnienie układu informatycznego, modernizacja systemu ruchu, układu zasilania elektrycznego, stanowiska inspektora, stanowiska kierowania desantem, zmodernizowanie stanowiska analizy i oceny wykonanego zadania.

Jednocześnie Inspektorat Uzbrojenia podkreśla, że nie dysponuje prawami autorskimi do dokumentacji technicznej symulatora lotu „Klaudia” i nie posiada uprawnień do przekazania jej potencjalnym wykonawcom modernizacji. Kontrahenci muszą dysponować zarówno prawną, jak i techniczną zdolnością do przeprowadzenia omawianych prac. 

W oparciu o otrzymane od potencjalnych wykonawców dane, Inspektorat Uzbrojenia zamierza opracować Studium Wykonalności i Wstępne Założenia Taktyczno-Techniczne.

Wojsko wykorzystuje symulator "Klaudia" do szkolenia pilotów śmigłowców W-3WA Sokół, znajduje się on na terenie 25. Brygady Kawalerii Powietrznej, a konkretnie 7. Dywizjonu Lotniczego w Nowym Glinniku.

Reklama

Komentarze (2)

 1. BRZDĄC

  ach żeby jeszcze można było te nasze sokoły "rozwijać "....Ukraińcy proponowali "mariaż" firm: ... i oferowali do nich silniki o bardzo dobrych parametrach oraz różnego rodzaju dodatki ....ale dobre i to że chociaż symulatory robi się do nich ...więc jest nadzieja że będą produktem rozwojowym

 2. wacek

  i zestaw książek o II wojnie światowej do biblioteki polowej... czy w koncu kupimy cos z czego mozna strzelić?

  1. say69mat

   Ne zauważyłeś??? Cały czas strzelają ze ... zmagazynowanych RPG 76 Komar. Jak wiadomo, zmagazynowanych na czarną godzinę.

  2. kzet69

   głupi komentarz, dobry symulator to podstawa szkolenia pilotów.

Reklama