Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Wojsko kupuje węzły teleinformatyczne

Mobilny węzeł teleinformatyczny produkcji firmy KenBIT. Fot. KenBIT
Mobilny węzeł teleinformatyczny produkcji firmy KenBIT. Fot. KenBIT

Inspektorat Uzbrojenia ogłosił zamówienie publiczne na dostawę Węzłów Teleinformatycznych w dwóch wersjach – kontenerowej i przenośnej. 

Zgodnie z ogłoszeniem, przedmiotem zamówienia jest dostawa dla Sił Zbrojnych Węzłów Teleinformatycznych w wersji kontenerowej i przenośnej, jak również zestawów szkolno-treningowch. Zamówienie obejmuje również dokumentację techniczną i szkolenie obsługi. Wersja kontenerowa ma być zamontowana na podwoziu samochodu dużej ładowności Jelcz 662, jednak same pojazdy nie stanowią części zamówienia.

Zamówienie obejmować ma dostawę 41 kompletów Węzłów Teleinformatycznych, w tym 24 w wersji kontenerowej, 15 w wersji przenośnej oraz dwóch zestawów szkolno-treningowych. Okres dostarczenia sprzętu określono na 39 miesięcy od udzielenia zamówienia.

Postępowanie prowadzone jest zgodnie z Prawem Zamówień Publicznych w trybie negocjacji z ogłoszeniem. 

Reklama

Komentarze (6)

 1. BRZESZCZOT

  RWŁ -RUCHOMY WĘZEŁ ŁĄCZNOŚCI MCC....wszystko oki ma tylko małe ułomności na dzień dzisiejszy przepustowość tzw. zestawienie danych radiowych i radioliniowych malutka i tzw. bezpieczeństwo przesyłanych danych ..nastawiając " ucho" można "szczytać" dane , no i trochę "sieje swą propagacją".. czas uśpienia ( w czasie namierzania przez npla ) i ponownego uruchomienia ..uzyskania gotowości do działania zbyt duża ..ale pomysł rozwojowy

  1. Jacobi

   O którym MCC piszesz? Tym z ndr?

 2. N.

  Jest w ogole jakas realna konkurencja dla Teldatu? :) W koncu sprzet Teldatu jest uzywany w jednostkach, od dawna, ponoc zolnierze sobie chwala.

 3. Dotychczas bierny

  Niestety Specyfikacja jest tak napisana, że nie z niej nie wynika. Ale może wynika dla tej firmy , która ma wygrać .Stawiam piwo temu , kto zdefiniuje co to są "węzły teleinformatyczne"? Niestety to potworek pisarko -gramatyczny.. Czy nie lepiej wprost napisać że chodzi o ... ( znawcy wiedzą o co ) . Pisze o tym bo po prostu ręce opadają , jak widzę że wydaja nasze Polskie pieniądze..Czas z tym skończyć. PApiery , specyfikacje, procedury, medal w komórce zamówień publicznych ..A czas leci ..

  1. q1

   ja się dołączam - co to są węzły teleinformatyczne i węzły bazowe? A może to to samo? Czy to coś w rodzaju wojskowego wifi?

 4. On

  Zdjęcie prezentuje wydmuszkę Węzła Teleinformatycznego - wyposażenie tego kontenerka nie ma nic wspólnego z tym czego oczekuje MON!!!

 5. Oj

  Znowu!!! dopiero kupili....

  1. azor

   Brakuje, brakuje. Zresztą zakupy sprzętu łączności i informatyki w ostatnich latach były traktowane po macoszemu.

 6. Ja

  Kto dostarczy owe węzły? Polski czy zagraniczny producent?

Reklama