Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

W.L. Gore: Jakość jest dla nas najważniejsza [DEFENCE24 TV]

Gore-tex gore tex w.l. gore
Autor. Defence24.pl

W.L Gore & Associates - producent membran Gore-Tex, to firma technologiczna, dla której  jakość oferowanych rozwiązań jest najważniejsza. Równie istotna jest ścisła współpraca z końcowym użytkownikiem, szczególnie w zakresie produktów przeznaczonych dla żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych, aby jak najlepiej rozumieć i zaspokajać ich potrzeby.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny

Reklama

Materiał sponsorowany

Producentom stosującym rozwiązania dostarczane przez W.L. Gore, jak membrany Gore-Tex poza samą technologią firma dostarcza również know-how w zakresie jej stosowania oraz zastosowania odpowiednich maszyn do produkcji ubrań z membranami, półprodukty (np. taśmy uszczelniające) oraz system kontroli jakości.

Reklama

Z kolei z punktu widzenia użytkowników najważniejsza jest użyteczność ubiorów, ich cechy jak wytrzymałość, oddychalność, wodoodporność, trudnopalność czy swoboda ruchów.

To właśnie bazując na doświadczeniach tych użytkowników opracowano kilka technologii, w tym zapewniającą trudnopalność; czy rozciągliwe wstawki w ubraniach ochronnych, wodoodpornych, pozwalające na większy zakres, swobodę ruchów. 

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej, czy pełnoskalowa wojna na Ukrainie niosą ze sobą nowe wyzwania dla całej branży dostarczającej umundurowanie i wyposażenie indywidualne żołnierzy. Stąd W.L. Gore cały czas rozwija swoje produkty w oparciu o doświadczenia żołnierzy wyniesione z tych działań.

Firma W.L. Gore & Associates widzi też co raz większe możliwości współpracy z polskim przemysłem, w tym poprzez transfer technologii, tak aby powstawały produkty, które najlepiej zabezpieczą żołnierzy Wojska Polskiego.

Materiał sponsorowany

Reklama

Komentarze

    Reklama