Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Wizjery Thalesa dla brytyjskich pojazdów Scout SV

Fot. Thales
Fot. Thales

Koncern Thales wygrał kontrakt na dostawę systemów obserwacyjnych i wyposażenia pomocniczego dla brytyjskich, specjalistycznych pojazdów opancerzonych budowanych w ramach programu Scout SV (Specialist Vehicle). Wartość kontraktu wynosi 125 milionów funtów.

Przy realizacji umowy Thales ma bezpośrednio współpracować z firmą General Dynamics UK, realizującą fazę produkcyjną programu. Thales ma dostarczyć w sumie 245 kompletów obserwacyjnych dla pojazdów w wersji rozpoznawczej, z których każdy będzie złożony z:

 • Systemu dzienno–nocnej, wstępnej obserwacji dookólnej PS ORION (Primary Sight). Pozwala on na prowadzenie obserwacji dalekiego zasięgu oraz na identyfikację obiektów niezależnie od kierunku ustawienia wieży;
 • Nieruchomych „wizjerów” systemu obserwacyjnego LSA (Local Situational Awareness), rozmieszczonych ze wszystkich stron pojazdu, pozwalających załodze na kierowanie transporterem, prowadzenie obserwacji oraz wykrywanie i identyfikację zagrożeń z pomocą kamer światła szczątkowego i termowizyjnych;
 • Wyrzutnie granatów dymnych, które sterowane z wewnątrz pojazdu pozwalają ukryć pojazd za zasłoną dymną.

Kontrakt będzie realizowany od 2016 do 2021 roku. W tym samym okresie Thales dostarczy 344 komplety systemu obserwacyjnego LSA dla innych wersji pojazdów Scout.

Reklama

Komentarze (2)

 1. Gottard

  Jak u niego z pływaniem, czy daje radę?

  1. Tyberios

   ASCOD czyli jego pierwowzór nie pływa, Scout jest o kilka ton najbidniej cięższy czyli też nie pływa. albo pojazd dobrze uzbrojony i chroniony albo pływający, Brytyjczycy stawiają na to pierwsze. Reszta przejedzie po mostach towarzyszących.

 2. gosc

  No to teraz nie tylko ruscy i ich czolgi beda uzbrojeni w nowoczesne systemy obserwacyjne Thalesa(termowizory Thales Catherine-FC).

Reklama