Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Wielka Brytania: umowa na wsparcie i utrzymanie lądowych radarów Giraffe AMB

Fot. Saab
Fot. Saab

Saab podpisał umowę z brytyjskim Ministerstwem Obrony dotyczącą wsparcia i utrzymania lądowych systemów radarowych Giraffe AMB. Będzie realizowana w latach 2019 – 2024.

Umowa obejmuje dostawy części zamiennych, naprawy, konserwację, usługi serwisowe dla zapewnienia prawidłowego funkcjonowania i konfiguracji systemu. Saab wykona przedmiotowe zadania w jednostce w Baker Barracks na wyspie Thorney w Wielkiej Brytanii oraz w zakładach Saab w Göteborgu w Szwecji.

Najwyższej jakości wsparcie jest kluczowe dla Saaba. Nasza oferta serwisowa wyróżnia się elastycznością, która z kolei umożliwia zapewnienie wysokiej gotowości, dostępności, a także długoterminowej stabilności systemów. Jesteśmy dumni z tego, że możemy pomóc Armii Brytyjskiej w dalszym zwiększaniu zdolności do wykrywania pojawiających się zagrożeń.

Szef Działu Biznesowego Surveillance, Anders Carp

 Giraffe AMB to wielofunkcyjny radar, będący na wyposażeniu Armii Brytyjskiej od 2007 roku. Umożliwia ochronę sił zbrojnych poprzez wykrywanie nadlatujących rakiet, pocisków artyleryjskich i moździerzowych, monitorowanie przestrzeni powietrznej i obronę powietrzną podczas imprez masowych. Wielka Brytania, posiadająca największą na świecie liczbę lądowych radarów Giraffe AMB, zmodernizowała je do najwyższego standardu, obejmującego funkcję identyfikacji „swój-obcy” oraz integracji z siecią danych Link 16. Radary będą wspomagać Land Picture Air Provision (LEAPP), jako część przyszłego systemu Sky Saber.

Reklama

Komentarze (1)

  1. www

    I to jest prawdziwy radar, a nie to co w Polsce proponują kartonowe radary Bystra czy mityczny radar wykrywania obiektów stelth P18Pl który co roku jest pokazywany na MSPO.

Reklama