Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Więcej wozów JLTV dla Rumunii

JLTV z opancerzonymi drzwiami zainstalowanymi.
Fot. J. Sabak

Departament Stanu USA poprzez agencję DSCA (Defense Security Cooperation Agency) poinformował o wydaniu zgody na sprzedaż Rumunii kolejnej partii pojazdów opancerzonych JLTV.

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Wydana zgoda dotyczy 95 pojazdów opancerzonych JLTV w wersji M1278A1, czyli nośników ciężkiego uzbrojenia jak wielkokalibrowe karabiny maszynowe (np. M2), granatniki maszynowe (np. Mk 19) oraz wyrzutnie przeciwpancernych pocisków kierowanych.

Czytaj też

Maksymalna wartość kontraktu wynosi 104 mln USD, a umowa ma obejmować oprócz pojazdów także radiostacje VRC-104, VRC-114, odbiorniki GPS DAGR, interkomy RF7800i, pakiet logistyczny oraz pakiet szkoleniowy.

Czytaj też

Wcześniej Rumunia zamówiła 34 JLTV w tej samej wersji, co oznacza, że ilość tych pojazdów wzrośnie do 129 pojazdów. Wcześniej za 34 pojazdy kontrakt wyceniony został na maksymalnie 43,73 mln USD.

Komentarze (1)

  1. LMed

    Się nie dziwię. Nic lepszego w tej klasie nie wymyślono pewnie.

    1. Chyżwar

      Niby nie wymyślono. Jest jednak małe ale. Amerykanie nie zamierzają całkowicie przesiąść się na niego z HMMWV ponieważ JLTV ma większe gabaryty i dlatego nie wszędzie pasuje. Nie wiem czy miałeś okazję zapoznać się z M-ATV, który jest jego bratem? To jest dopiero bydlak.