Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Wiceprezes Grupy WB: jako młoda firma idziemy śladami Thalesa [Defence24 TV]

„Thales to ponad 20 letni partner technologiczny spółki Radmor. To dostawca technologii, która stała się podstawowym systemem łączności bezprzewodowej taktycznej w polskiej armii. (…) Widzimy coraz więcej projektów, w których możemy łączyć siły (…) tworzyć nowe rozwiązania i opracowania” – mówi wiceprezes zarządu WB Electronics Adam Bartosiewicz.

Wiceprezes Bartosiewicz przypomina, że WB Group odziedziczyło współpracę z Thalesem wraz z pozyskaniem w wyniku prywatyzacji Radmorem. Największa prywatna polska firma zbrojeniowa rozwija tę współpracę dalej, współdziałając m.in. przy rozwoju nowych standardów komunikacji radiowej w ramach programu Pesco - ESSOR (European Secure Software Defined Radio).

Prezes przyznał, że WB jako młoda firma idzie śladami Thalesa i często konkuruje z tym francuskim gigantem, ale jednocześnie obydwa podmioty potrafią też ze sobą współpracować, np. przy programie malezyjskiego pojazdu DefTech AV8 Gempita, gdzie Thales jest integratorem systemów elektronicznych, ale WB dostarcza część urządzeń, w tym radiostacje.

Wiceprezes WB widzi wiele pól do rozwój współpracy z Francuzami, a połączenie z nimi sił uważa za otwierające wiele nowych możliwości. Ma też nadzieję na wypracowanie porozumienia, dzięki któremu będzie możliwe skuteczne zaoferowanie polskich wyrobów także na rynku francuskim.

Reklama

Komentarze (4)

 1. Cynik

  Panie prezesie proszę nie wpadać w samozachwyt... Do thalesa to wam jeszcze bardzo daleko. Proszę się raczej chwalić ile produktów firmy radmor zostało wyeksportowanych za granicę. Ile nowych rynków pozyskaliście dla swoich wyrobów. To świadczy o jakości produktów.

 2. WWW

  Marketing i generalnie nic poza tym

  1. essm

   Jeśli tak, to daj Boziu taki marketing naszym firmom państwowym. Jednak nie ma handlu bez produktu. Marketing musi jedynie znaleźć odpowiednich klientów.

 3. Jolanta

  Potraficie wyłapać nielegalne zdalne urządzenia podłączające się pod percepcję obywateli? Niektórzy mogą tam być uwięzieni od czasów PRL a kto wie może od czasu wejścia do NATO. Policja cybernetyczna nie reaguje a lokalna to robi sobie nawet żarty.

 4. dropik

  WB jedyny diament na tym łez padole polskiej zbrojeniówki...

  1. Oleum

   Co zamierzasz zrobic zeby to zmienic?

Reklama