Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

WCBKT S.A. wspiera służby medyczne w walce z epidemią

Zdjęcie ilustracyjne, fot. WCBKT S.A.
Zdjęcie ilustracyjne, fot. WCBKT S.A.

Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne S.A. jest kolejną spółką z Grupy PGZ, która wspiera służby medyczne w walce o zdrowie i życie w czasie epidemii koronawirusa SARS-CoV-2. Spółka przekazała przyłbice ochronne dla Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Wkrótce pomoc otrzyma również personel Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie oraz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu.

WCBKT S.A., kierując się społeczną odpowiedzialnością biznesu, wspiera osoby będące na pierwszej linii frontu – lekarzy, ratowników, personel medyczny. To oni w tej chwili potrzebują środków ochronnych, by móc nieść pomoc społeczeństwu. Jednocześnie w zakładzie wdrożono szereg działań profilaktycznych mających na celu ochronę pracowników przed zagrożeniem. WCBKT S.A. jest kolejną spółką Polskiej Grupy Zbrojeniowej zaangażowaną we wspólną walkę z epidemią.

- W tym trudnym dla nas wszystkich czasie nie możemy pozostać obojętni na to, co dzieje się w placówkach medycznych, gdzie każdego dnia lekarze i pielęgniarki walczą o zdrowie i życie Polaków. Możliwie najszybsze opanowanie zagrożenia jest kluczowe zarówno dla naszej firmy, jak i całej polskiej gospodarki. Każda forma pomocy jest nieoceniona. Wielkie podziękowania kieruję do wszystkich pracowników służby zdrowia i również do pracowników firmy, którzy są zaangażowani w pomoc szpitalom – powiedział Piotr Kisiel, Prezes Zarządu WCBKT S.A.

Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne S.A. z siedzibą w Warszawie zajmuje się konstruowaniem i produkcją nowoczesnych urządzeń na potrzeby obronności. Spółka jest jedynym w Polsce przedsiębiorstwem i jednym z nielicznych na świecie, które kompleksowo wyposaża lotniska wojskowe w urządzenia naziemnej obsługi statków powietrznych. WCBKT S.A. prowadzi działalność projektową, produkcyjną, serwisową oraz usługi modernizacyjne w zakresie urządzeń szkolno-treningowych. Na rynek cywilny Spółka  produkuje również sprzęt naziemnej obsługi wszystkich typów samolotów i wyposażenie hangarowo-lotniskowe.

Artykuł przygotowany przez WCBKT S.A

Reklama

Komentarze (3)

 1. Au tor

  Z Łomży mam info,że testy sa nie teges. Niby robią, 2 tygodnie kwarantanny i wynik dobry, ale potwierdzić na piśmie zrobionego testu nie chcą i 2 tygodni kwarantanny dorzucają. Coś nie tak z tymi testami, podejrzenie ludzie mają, że nie zrobili. Służby mogą sobie posłuchać,ale one i tak wiedza,że to prawda i wiele innych. Te reklamy rządowych firm to jakas propaganda rządowa? Błaszczak na siłe Wam to posyła? Wolałbym info o tym jak ARM wraz z MONem zabezpieczyła i wydała tyle sprzętu ile trzeba Polakom. Prawda jest inna i wychodzi, tak jak lekarze już tajemnicy nie chcą trzymać,bo w imie czego kłamać, że jest dobrze? Dlaczego wojsko z magazynów nie wydaje masek na godzinę W? Po pandemii, zakłady dostana zamówienia na produkcje kolejnych, a nawet na bieżąco. Dziwne.

  1. Medicos

   Bravo kolego I to ma być POKAZOWKA Jedno imienny ZAKAŹNY A siostry bez zadnej ochrony!!##

 2. Ustawiator

  Ale wrzutka i propaganda Te 3 stare przylbice###### dla ŁOMŻY szpitala w którym panuje żołtaczka Dlaczego? A BRUD to co

  1. Medicos

   Zakażonych na 3 typy zoltaczki jest o wiele więcej niz na,grypę z wuhan i jakoś cisza z MZ

 3. Rzyt19

  Ta wasza pandemio-epidemia staje się nudna. Obywatele zamknięci w domach...milon bezrobotnych może być przez tą spirale strachu. Fajki i alkohol,który wycina miliony ludzi...ma się świetnie...armia USA i Rosji też ma się świetnie mimo iż więcej ludzi wycięli...paranoja...uuuu kofit 19 uuuu... wyłącza legalnie internet pod pretekstem walki z młodzieżą ,która się grupuje by roznosić kofit 19...najlepsze są zdjęcia trumien z włoskiego szpitala.... szkoda,że to był 2013 rok...wolne europejskie media....aaa i szpital ten sam z Włoch i USA haha kofit19

Reklama