Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

WCBKT S.A. dostarcza kolejne urządzenia lotniskowe dla Sił Powietrznych

Fot. WCBKT S.A.
Fot. WCBKT S.A.

W ramach realizacji umowy na dostawę urządzeń NOSP w czerwcu br. spółka przekazała do jednostki wojskowej  kolejny egzemplarz lotniskowego urządzenia naziemnej obsługi statków powietrznych LUZES V/N seria III.

Urządzenie może zasilać energią elektryczną, systemy pokładowe dwóch statków powietrznych jednocześnie, a ponadto jest przystosowane do uruchamiania silników i sprawdzania stanu technicznego wyposażenia pokładowego. Zainstalowany na niskim podwoziu przeznaczonym do holowania z prędkością 30 km/h, może być transportowany także drogą powietrzną samolotami typu CASA C-295M, HERKULES C-130 lub ich odpowiednikami.

Urządzenia tego typu zaprojektowane i konstruowane przez naszych inżynierów są od lat z powodzeniem eksploatowane na wszystkich lotniskach wojskowych w Polsce. Dokładamy również wszelkich starań, aby sprzęt WCBKT S.A. został włączony w łańcuch dostaw pakietów logistycznych dla statków powietrznych zachodniej produkcji

Piotr Kisiel, Prezes Zarządu WCBKT S.A.

WCBKT S.A. od wielu lat dostarcza, opracowane i produkowane w spółce, urządzenia naziemnej obsługi statków powietrznych (NOSP), które są wykorzystywane do obsługi wszystkich typów statków powietrznych. Ostatnio spółka specjalizuje się także w opracowaniu i dostawie kompleksowego wyposażenia hangarowo – lotniskowego zarówno
na rynek wojskowy, jak i na rynek cywilny w kraju i za granicą.

image
Fot. WCBKT S.A.
Reklama

Komentarze (7)

 1. Janek

  A wiecie ile za to cudo sobie życzą Ponad 1 mln pln ponoć to kosztuje

 2. doskonała wiadomość

  to doskonała wiadomość !

 3. Arnold

  Dla tych ciężko myślących to nie jest sprzęt typowo lotniskowy bo w razie ,,W,, np.samoloty mogą być maskowane siatką a to żółte jajo przebija...( poza tym w pierwszej fazie konfliktu szybciej wyeliminować będą chciały siły specjalne pieszo ) poza tym samoloty mogą być przebazowane na DOL przygodne lotniska (mamy chyba tylko jeden teraz) i wtedy też trzEba je maskować. TYLKO U NAS JEST MASKOWANIE W POSTACI...CZERWOnO BIAŁYCH SZACHOWNIC...flag na mundurach ...MALOWANIA HAKÓW W NSM i Jelczach na żółto ja by niewidomy miał zakładać ewentualną linke holowniczą... końcówek armat na czerwono... lamówki czarne na moro w gorseto-kamizelkach ...stosowanie farb nie w pełni matowych błyszczących w pełnym słońcu lub po deszCzu.To samo anoda piaskowo złota na karabinkach Bor-Tor...akurat często mijam desant na ćwiczeniach i w słońcu z 200m świecą jak biżuteria-anoda taka wyglada super na targach i w cywilu ale nie w wojsku.Us army...Holandia..Anglia...Szwencja ...stosują silnie matowe pokrycia farb.

 4. Arek

  1.Brawo za kolor... maskuje się ,,idealnie,, 2.Kółeczka proponuje zastosować szerokie płaskie jak stosują armie zachodnie...w razie opadów śniegu można to przepchnąć...i jest stabilne przy przemieszczaniu się w terenie nierównym... u nas wszystkie przyczepki mają koła i opony jak z seicento... ,,typowo,, terenowe stabilne o niskim nacisku w teren grząski...śnieg itd.

 5. Capek

  Piekny kolor ale nie wojskowy Doskonały CEL GDZIE TU GŁOWA?

  1. Bosman

   A może to specjalnie żeby było toto widoczne i nikt na to nie wjechał?A jak przyjdzie potrzeba to można szybko przemalować.

  2. Fanklub Daviena

   To nie jest sprzęt frontowy, tylko lotniskowy. Jak przeciwnik podleciał na tyle blisko, że dostrzeże ten kolor to już jest po ptokach, bo lotniska nie zamaskujesz, zwłaszcza, że z uwagi na F-16 Polin zrezygnowało z DOL. I dobrze, że jest żółty bo przynajmniej 2x nasi piloci udani inaczej urwali w MiG-29 skrzydła przy kołowaniu: raz w Polsce, raz za granicą... Amerykanie swoje malują na czerwono.

  3. Max

   W słowie Polin kryje się wasza głęboka pogarda, ale i też frustracja z powodu osiągnięć Polski i Polaków. Macie świadomość tego, że jesteście częścią Azji, a nie Europy i to pod każdym względem. Strasznie wam współczuję.

 6. Fantasta

  12 żółtek na 12 sprawne F16 Bravo wy

  1. T96

   Fantasta.. mówi samo za siebie.

  2. Fantasta

   Widziałem je na,krzesinach Świecą jaj jaja na Wielkanoc Zobaczysz z daleka ale osłona termiczna

 7. Zbigniew

  Rok 2035 Polska samodzielnie opracowała nowy szpadel, przemysł liczy na eksport i zyski.

Reklama