Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

W Dęblinie powstanie Centrum Naukowego Lotnictwa

fot. ITWL
fot. ITWL

Porozumienie w sprawie utworzenia Centrum Naukowego Lotnictwa podpisane. Dyrektor ITWL dr hab. inż Ryszard Szczepanik oraz Rektor Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych gen. bryg. pil. Jan Rajchel podpisali dokumenty inicjujące współpracę przy tworzeniu  w Dęblinie Centrum Naukowego Lotnictwa. Uroczyste podpisanie dokumentów miało miejsce w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Centrum będzie miejscem wymiany pracowników i bogatych doświadczeń dwóch lotniczych placówek.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa statyczna, na której ITWL zaprezentował m.in. model realizowanego w konsorcjum (Instytut Lotnictwa, Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych, Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A.) bezzałogowego śmigłowca ILX-27, BSP pionowego startu i lądowania KOLIBER oraz odrzutowy cel powietrzny JET, używany w Siłach Zbrojnych RP do treningu Wojsk Obrony Przeciw Lotniczej. 

Reklama

Komentarze (2)

  1. szyszka

    a po co to ko0mu? nie mamy na co kasy wydawac? tylko na takie nie wiadomo co i po co?cale nasze lotnictwo to zakupione na szescie ostatnio F-16 to centrum mu wcale nie jest potrzebne

  2. XYZ

    To powinniśmy się martwić czy cieszyć biorąc pod uwagę niezbyt pochlebne opinie o ITWL w niektórych periodykach. Chyba jak zwykle: pożyjemy - zobaczymy. Za parę lat.

Reklama