Przemysł Zbrojeniowy

Twardy w powstańczym kamuflażu w Katowicach [FOTO]

Fot. Zakłady Mechaniczne „BUMAR-ŁABĘDY” S.A.
Fot. Zakłady Mechaniczne „BUMAR-ŁABĘDY” S.A.

Zakłady Mechaniczne „BUMAR-ŁABĘDY” S.A. zaprezentowały podczas uroczystości z okazji 100-lecia wybuchu Powstań Śląskich czołg PT-91M2 Twardy w kamuflażu powstańczym.

18 maja br. na Placu Sejmu Śląskiego w Katowicach odbył się Piknik Wojskowy z prezentacją umiejętności i wyposażenia służb mundurowych. Wydarzenie było zorganizowane w związku z Obchodami 100-lecia wybuchu Powstań Śląskich.

Jak informuje spółka, Zakłady Mechaniczne „BUMAR-ŁABĘDY” S.A. przygotowały specjalną prezentację sprzętu - wersję czołgu PT-91M2 w kamuflażu powstańczym. W hołdzie bohaterom na wieży czołgu zostały zaprezentowane wizerunki postaci: Wojciecha Korfantego oraz Edmunda Romana Orlika.

[GALERIA_19970]

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, a w tym Mateusz Morawiecki, który otrzymał ręcznie malowany obraz czołgu Leopard 2PL.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.