Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Trwają przygotowania do MSPO 2021

Fot. Targi Kielce
Fot. Targi Kielce

Jak informują Targi Kielce, trwają przygotowania do 29. edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Jedną z nowości, jaka pojawi się we wrześniu w Targach Kielce, mają być pawilony narodowe.

Przypomnijmy, że Wystawy Narodowe towarzyszące targom od 2004 roku stały się tradycją MSPO. Do tej pory swój potencjał obronny prezentowało w ten sposób 13 państw: Niemcy, Norwegia, Francja, Izrael, USA, Szwecja, Państwa Grupy V4, Wielka Brytania, Włochy, Turcja, Izrael i Korea Południowa. Natomiast rok 2018 upłynął pod znakiem 100-lecia Niepodległego Państwa Polskiego.

W tym roku na MSPO nie będzie państwa wiodącego, zamiast tego w halach Targów Kielce pojawią się pawilony narodowe, co pozwoli poszczególnym państwom efektywniej wyeksponować produkty swoich przemysłów obronnych. Prezentować się będą w ten sposób firmy m.in. amerykańskie, brytyjskie, niemieckie, australijskie, francuskie oraz włoskie.

Resort obrony zapowiedział rychłą realizację kilku dużych programów modernizacji technicznej wojska. Nie dziwi więc, że już teraz obserwujemy duże zainteresowanie MSPO ze strony zagranicznych firm zbrojeniowych. Jesteśmy w stałym kontakcie z potencjalnymi wystawcami.

Andrzej Mochoń, prezes Zarządu Targów Kielce

Zorganizowany pod ścisłym nadzorem sanitarnym Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego 2020 zgromadził 185 firm z 15 krajów, w tym elitę producentów uzbrojenia rakietowego – od Raytheona i Lockheed Martin z USA po brytyjską część MBDA. Przez trzy dni wystawę odwiedziło kilka tysięcy gości. 29. Edycja Salonu odbędzie się od 7 do 10 września 2021 roku. Honorowy Patronat na Targami objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

image
Fot. Targi Kielce
Reklama

Komentarze

    Reklama